Napisac do obcego…

Od kiedy pamiętam, lubię dostawać i wysyłać kartki i pocztówki. Niestety w erze meili- tradycja jakby trochę zapomniana. Ale cieszy bardziej niż szybko wystukana wiadomość elektroniczna. Taką karteczkę bowiem można powiesić sobie na lodówce lub na przeznaczonej do tego ścianie, albo włożyć do pudełka i czasami do niej wracać. Sama mam takie pudełko, a pocztówki jeszcze sprzed 30 lat.(Łoj, staaara już jestem). Takiego meila zaś wykasowujesz po pewnym czasie i nie masz zielonego pojęcia kto, skąd i o czym napisał. Ze zdjęciami jest podobnie. Częściej wracam do tych wywoływanych jeszcze analogicznie i wydrukowanych albumów, niż spokojnie sobie leżących na twardym lub przenośnym dysku, albo na karcie.

Chyba właśnie dlatego młodzież nowej ery życzy sobie na urodziny papierowe kartki. I nie są to tylko te urodzinowe, ale również z różnych zakątków świata.

W internecie mamy dużo takich ogłoszeń. Chory chłopak prosi o karteczkę na 18-stkę, bo być może 19-stki już nie doczeka, dziewczynka chce pobić Rekord Guinessa, Pani uwielbia podróże, lecz jej na nie nie stać lub poprostu mały człowieczek chce mieć radochę na urodziny.

Sama dołączam się do takich akcji, bo dla mnie to nie wiele roboty, a takiej osobie sprawi ogromną radość.

Ale co napisać na takiej kartce, gdy nie zna się odbiorcy? Życzenia zdrowia dla kogoś nieuleczalnie chorego? Wszystkiego najlepszego rodzicom, którzy stracili już nadzieję?

Najlepiej jakiś mądry cytat lub rozweselający wierszyk…

Pisałam już do Kubusia, Mateusza, Oli i Ani, i do jednej pani, której imienia nie pamiętam, a która chciała „zobaczyć“trochę świata. W tym roku (a jest to dopiero jego początek) na pierwszym miejscu stoi Julka. 8-letnia dziewczynka z zespołem Downa i Westa. O Juli przeczytać możecie TUTAJ.

Każdy ma jakieś marzenie i swoją własną, chwytającą za serce historię.

Nie bądź nieczuły/a. Przyłączaj się do takich akcji. Dla Ciebie to drobiazg, ale dla innych cały świat i być może spełnienie największego życzenia.

Edytowane: Na prośbę pani Basi, umieszczam link do grupy wolontariuszy i akcji PS. z serca“ – i Ty zostań Dobrym Listonoszem. „PS. z serca“ to akcja, która polega na wysyłaniu kartek do chorych dzieci. Może wyślecie kartki do chorych dzieci jest ich 5 ich adresy domowe są napisane w linku. Dzieci codziennie czekają na kartki pocztowe uwielbiają je dostawać http://www.dobreserca.com.pl/pages/ps-z-serca.php

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.