Najpiękniejsze plaże w Szwajcarii

Lato…upał…a ty pracujesz. Nie możesz wyjechać pod palmy. Ale „palmy“ i piękne plaże znajdują się także w Szwajcarii. Zobacz gdzie i wybierz dla siebie, rodziny i znajomych ładną miejscówkę na weekend lub na wieczorny odpoczynek.

Piaszczysta plaża w Hasliberg (Berno)
Alpejska przyjemność kąpieli w małym jeziorze w górach! Plaża w Hasliberg zachwyca malowniczym położeniem między łąkami i lasami oraz niezrównanym widokiem na panoramę gór.

Są: miejsca dla osób nieumiejących pływać, miejsca do opalania, leżaki, bistro, prysznic.
Cena: dorośli CHF 4.-, dzieci CHF 2.-

Gdzie: Obere Weisstanne, 6084 Hasliberg Wasserwendi.

1

Piaszczysta plaża w Bad Lido w Lucernie 
Piaszczysta plaża w najstarszym kąpielisku w Lucernie ma ponad 300 metrów długości – tutaj mieszkańcy Lucerny spotykają się od 100 lat. Oprócz wieży nurkowej i romantycznej tratwy „morskiej“, są wszystkie udogodnienia tradycyjnego kąpieliska.
Jest: podgrzewany basen, miejsce do opalania, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, restauracja, kiosk z przekąskami, bar na plaży, prysznice, toalety.
Cena: dorośli CHF 8.-, dzieci CHF 5.-

Gdzie: Lidostrasse 6a, 6006 Luzern

2

Plaże na Maggii (Ticino)
Maggiatal w Ticino zachwyca unikalnymi formacjami skalnymi w idyllicznej okolicy. Po wycieczce lub wycieczce rowerowej na jednej z plaż w Maggia warto wskoczyć do turkusowej ochładzającej wody.
To jest dostępne: boisko do siatkówki plażowej, kiosk, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: Ponte Brolla, 6652 Tegna

3

Wyspy kąpielowe Lorelei w delcie Reuss (Uri)
Kilka lat temu wyspy kąpielowe Lorelei zostały utworzone w środku rezerwatu przyrody delty Reuss z wydobytego materiału z tunelu Gotthard. Od tego czasu piaszczyste plaże na małych wyspach są popularnym miejscem spotkań mieszkańców i gości.
Są tam: trawniki, place zabaw, boisko do siatkówki plażowej, miejsca na piknik, paleniska, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: Wyerstrasse 65, 6462 Seedorf UR

4

Plaża Gypseria am Schwarzsee (Freiburg)
Tajemnicze ciemne wody jeziora Schwarzsee i jego malownicze położenie w Prealpach Fryburga charakteryzują kąpielisko Gypseria. Na żwirowej plaży można wspaniale się opalać. Wody Schwarzsee powinny mieć nawet moc uzdrawiającą!
Jest: plaża, plac zabaw, restauracja, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: Gypsera 231, 1716 Schwarzsee

5

Kąpieliska na St.Petersinsel (Berno)
Pięciokilometrowy półwysep na jeziorze Biel jest rezerwatem przyrody, w którym znajduje się bogactwo flory i fauny. Na idyllicznym St. Petersinsel małe brzegi i piaszczyste plaże wyznaczają brzeg. Odkryj ulubione miejsce dla siebie!
Dostępne: miejsca do grila, restauracja.
Cena: za darmo.

Gdzie: 3235 Erlach

6

Plaża Gäsi am Walensee (St. Gallen)
Między lasem, łąkami i górami: kto by tu podejrzewał piaszczystą plażę? Plaża Gäsi przy  Walensee ma wszystko do zaoferowania. Dzięki łagodnie nachylonej plaży kąpielisko jest idealne dla małych dzieci.
Jest: plac zabaw, tratwa, doły pożarowe, restauracja, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: Camping Gäsi, 8872 Weesen

7

Piaszczyste plaże Yvonand (Vaud)
Piaszczyste plaże w Yvonand nad jeziorem Neuchâtel są z pewnością najpiękniejsze w Szwajcarii! Tutaj można wybrać dużą piaszczystą plażę ze wszystkimi udogodnieniami lub ukrytą zatokę. Tak czy inaczej, łagodnie opadające plaże i powolny prąd sprawiają, że Yvonand jest idealnym miejscem dla rodzin.
Są tu: trawniki, plac zabaw, boisko do gry w petankę, stoły piknikowe, miejsca do grillowania, restauracja, prysznic, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: 1462 Yvonand

8

Piaszczysta plaża w Estavayer-le-Lac (Fribourg)
Popularna piaszczysta plaża w Estavayer-le-Lac am to prawdziwy letni raj. Z wyciągiem wodnym, który jest wyjątkowy w Szwajcarii. Jest również popularnym miejscem spotkań miłośników sportów wodnych takich jak wakeboarding, wioślarstwo i żeglarstwo.
Co się tu znajduje: wyciąg narciarski, zjeżdżalnia wodna, plac zabaw, tenis stołowy, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania, sklep, prysznic, toalety.
Cena: za darmo.

Gdzie: Chemin de la grande Gouille, 1470 Estavayer-Le-Lac

9

Plaża na Aare w pobliżu Eichholz (Berno)
Aare jest dumą i miłością mieszkańców Berna – a najlepszym miejscem do wskoczenia do  rzeki Aare jest Eichholz. Z tej plaży można zejść do Marzili-Badi, przytulnie w stylu berneńskim i z wyjątkowym widokiem na Bundeshaus.
Jest tam: miejsce do opalania, boisko do siatkówki plażowej, łąka futbolowa, miejsca do grillowania, restauracja.
Cena: za darmo.
Gdzie: Strandweg 49, 3084 Wabern

10

Piaszczysta plaża w Salavaux (Vaud)
„Plage de Salavaux“ to jedna z najdłuższych piaszczystych plaż w Szwajcarii – rozciąga się na ponad kilometr. Plaża nad jeziorem Murten jest wysoko ceniona zarówno przez sportowców, jak i rodziny.
Są tu: tereny piknikowe, miejsca do grillowania, restauracja, kiosk, prysznic, toalety.
Cena: za darmo.
Gdzie: Plage de Salavaux, 1585 Salavaux

11

Plaża w Mythenquai w Zurychu (Zurych)
Jednym z ulubionych miejsc Zurychu wśród wielu plaż i brzegów rzek jest Strandbad Mythenquai, często nazywany „Perłą Zurychu“. Piaszczysta plaża nad Jeziorem Zuryskim gwarantuje poczucie wakacji!
Znajdują się tu: strefa dla niepływających, wieża do nurkowania, leżaki, plac zabaw, tenis stołowy, miejsca do grillowania, restauracja, prysznic, toalety.
Cena: dorośli CHF 8.-, młodzież (16-20) CHF 6.-, dzieci (6-16) CHF 4.-
Gdzie: Mythenquai 95, 8002 Zurych

12

Życzę udanych wakacji!

Źródło: Freizeit.ch

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.