Najpiękniejsze jarmarki Bożonarodzeniowe w Szwajcarii

Moi Drodzy, już niedługo zacznie się czas, gdy ulice oświetlą światełka, a ludzie zaczną gonić za prezentami. Gdzie wtedy się udać?

Nie do marketu, w którym można kupić tony tak samo wzglądających prezentów, ale właśnie na jarmark, gdzie można zdobyć naprawdę piękne unikaty, robione własnoręcznie…

Ale który wybrać?

Szwajcaria ma wiele przepięknych jarmarków. Każde miasto i wieś przeradza się na pewien okres czasu w malownicze, magiczne i romantyczne bożonarodzeniowe przedsięwzięcie, które kusi odwiedzających z całego kraju i spoza jego granic.

Jednym  z piękniejszych jarmarków , mających  ponad dwudziestoletnią tradycję jest ten w stolicy. Znajduje się on w Bernie, przy Waisenhausplatz, a tegoroczne motto brzmi «Winterspiele».

Weihnachtsmarkt

Otwarty jest od 30.11. do 24.12. od 10.00 do 20.00.i liczy sobie ponad 50 straganów.

Na Place du Port w Neuchatel, 100 artystów troszczy się o najbardziej kreatywny jarmark w Szwajcarii, wystawiając tam swoje rękodzieło. Od drewnianych rzeźb, po ceramiczne naczynia, czy ręcznie wykonaną biżuterię- każdy może znaleźć coś dla siebie.

Otwarcie nastąpi 1.12.2015 i potrwa do 15.12 w godzinach 12.00-19.00.

Jak najbardziej opłaca się odwiedzić największy wewnętrzny jarmark-ten w Zurichu na dworcu głównym.

zh

Już na wejściu wita nas przyozdobiona w kamienie Swarowskiego choinka. W budkach można znaleźć cuda i cudeńka z regionu, biżuterię, wykonaną ręcznie, jak i spróbować szwajcarskich przysmaków, takich jak racklette, fondue i grzanego wina.

W zeszłym roku na swoim blogu, Anna Paszkowiak złożyła szczegółową relację z odwiedzin w tym miejscu i pozwolę sobie odesłać Cię, drogi Czytelniku właśnie na jej stronę.

http://szwajcariamoimioczami.com/index.php/christkindlimarkt-zuruch-2014/

W tym roku trwa on w dniach 28.11. do 24.12.2015 w godzinach między 11.00 a 16.00.

Na liście najpiękniejszych jarmarków nie może zabraknąć  także Christkindlimarkt w Luzernie. Otwarty jest od 22.11. do 23.12. między 11.00 a 22.00 i znajduje się w  «RailCity». W hali czekać będzie wiele atrakcji -także muzycznych.

lucern

Największy jarmark w Centralnej Szwajcarii, tot en w Einsideln. Składa się ze 130 budek świątecznie przystrojonych, w którzch można znaleźć rękodzieła pobliskich artystów i uraczyć się przygotowanym na ten dzień programem kulturalnym.

Jarmark znajduje się u podnóża klasztoru, który wieczorem będzie specjalnie oświetlony dla swoich gości. Kto chce może przy okazji pozwiedzać.

Otwarty będzie niestety tylko w jeden dzień- 08.12 od 11.00 do 19.30.

Każde miasto i miasteczko posiada swój własny jarmark. W Arbon odbędzie się on 28.11 na całej Hauptstrasse i Fischmarktplatz. Przejazd przez stare miasto będzie w ten dzień niemożliwy.

ar

U dołu podaję linka, gdzie można znaleźć wszystkie jarmarki, nie tylko w Szwajcarii, ale także w Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji itp.

http://www.brunnvalla.ch/weihnachtsmaerkte/schweiz.html

 

Miłego zwiedzania!

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.