Najpiękniejsza Domówka Świata – czyli Pol’and’Rock Festival online

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Dotychczas, wśród ogłoszonych zespołów znalazły się happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy, Pull the Wire, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Renata Przemyk, Jelonek oraz Piotr Bukartyk. Gośćmi ASP będą bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP. W tym roku wydarzenie będzie również podziękowaniem za postawę Polaków w walce z epidemią COVID-19. Jak dotąd, w 2020 roku Fundacja zebrała już około 210 mln PLN (łącznie w ramach Finału WOŚP i Funduszu Interwencyjnego).

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP ma ogromne doświadczenie w internetowym przekazie wideo. W czasie 25. Pol’and’Rock Festival materiały na youtubowym kanale internetowej telewizji WOŚP – KręciołaTV – były oglądane przez 51 milionów minut.

Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok – 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

w

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 na świecie, organizatorzy Pol’and’Rock Festival stawiają czoła nowej rzeczywistości – na polu Malinowskiego nie stanie las namiotów, a na festiwalowej patelni nie będą przechadzać się tłumy wielobarwnie ubranych ludzi z plakietkami ogłaszającymi, że mają do rozdania darmowe uściski, z pięciu festiwalowych scen nie zabrzmią dźwięki muzyki, a wielbiciele wegańskich przekąsek nie spotkają się przy halavie i kulkach mocy.

Pol’and’Rock Festival 2020 nie został jednak odwołany. Zamiast imprezy w Kostrzynie nad Odrą zorganizowana zostanie Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli wyjątkowa, internetowa edycja Pol’and’Rock Festival. Nadawane na żywo spotkania z gośćmi ASP i koncerty kapel z festiwalowego studia przeplatane archiwalnymi materiałami wideo zastąpią festiwalowiczom wyjazd do Kostrzyna nad Odrą.

Do line-upu wydarzenia dołączają kolejni goście, coraz więcej wiadomo również o organizacji eventu. Organizatorzy mają wiele sposobów na to by wielbiciele Pol’and’Rock mogli, mimo dzielącej ich odległości, wspólnie przeżyć festiwalowy czas.
Fundacja WOŚP poinformowała, że w realizacji Najpiękniejszej Domówki Świata w studiu telewizyjnym uczestniczyć będzie mogła publiczność.

Specjalne wejściówki zdobyć można w konkursach przeprowadzanych podczas Domowej Orkiestry – codziennego programu Jurka Owsiaka (na stronie Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na Youtubie), a także w poniedziałkowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia. Każda poprawna odpowiedź to szansa na zdobycie podwójnego zaproszenia i udział w jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciu.

 
Publiczność będzie uczestniczyć w koncertach i spotkaniach z gośćmi ASP w wyznaczonych godzinach. Wstęp przewidziany jest wyłącznie dla osób powyżej 16. roku życia.
Mapa Domówek
W przypadku twórców Najpiękniejszego Festiwalu Świata, w którym kluczową rolę odgrywa wielusettysięczna publiczność zgromadzona w Kostrzynie nad Odrą, wyzwaniem było nie tylko przeniesienie wydarzenia do wirtualnego świata, ale też zadbanie o to, by festiwalowa społeczność mogła zakosztować atmosfery Pol’and’Rock Festival mimo dzielącej jej odległości. 
 
Rozwiązaniem stała się wirtualna Mapa Domówek, na której organizatorzy lokalnych imprez, korzystając z internetowego formularza, mogą zaznaczyć swoje wydarzenia, spotkania, imprezy – po prostu “Domówki”. Stworzona przy wsparciu Esri i Mastercard aplikacja pozwala nie tylko na umieszczenie swojej imprezy na mapie, ale też dodanie opisu wydarzenia. Mapa Domówek będzie również dostępna w dedykowanej aplikacji Pol’and’Rock Festival.
 
Organizatorzy Najpiękniejszej Domówki Świata mają w planach internetowe łączenia z lokalnymi wydarzeniami, tak, by dodać transmisji kolorytu i pokazać, że mimo dzielącej nas odległości łączą nas idee Najpiękniejszego Festiwalu Świata — Przyjaźni, Miłości, i Muzyki.
w3
Najpiękniejsza Domówka Świata na YouTube

W tym roku spotkanie w atmosferze miłości, przyjaźni i muzyki odbędzie się nie w Kostrzynie nad Odrą, ale w internecie, m.in. na kanale Kręcioła.TV na YouTube!

Mimo tego, że w tym roku publiczność nie spotka się przed Dużą Sceną, to wielbiciele festiwalu będą mogli być razem dzięki internetowej transmisji Najpiękniejszej Domówki Świata, która będzie dostępna w całości m.in. na kanale Kręcioła.TV na YouTube. 
 
Rozpoczynająca się 30 lipca transmisja potrwa do nocy z 1 na 2 sierpnia i będzie dostępna bezpłatnie na całym świecie za pośrednictwem serwisu YouTube.
 
Jednym z kluczowych haseł przyświecających organizatorom Pol’and’Rock Festival jest otwartość i dostępność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, więc przypadku internetowej edycji wydarzenia nie mogło być inaczej.
w4
Źródło: Rzecznik WOŚP

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.