Miss Zentralschweiz 2017

Być Misską to wcale nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy mieć ładną buzię i zgrabną figurę, ale jeszcze coś pod sufitem.

W tym roku po raz pierwszy brałam udział w takiej imprezie jako obserwator i Making Of-fotograf. Czy podobają mi się misski? Powiedzmy, że to kwestia smaku. Mam oczywiście swoją ulubienicę, na którą oddałam już głos i was również do tego zachęcam. Ale może od początku. Co, gdzie, jak i dlaczego…

Aby zostać Miss centralnej Szwajcarii, należy posiadać obywatelstwo szwajcarskie, mieszkać w kantonie Luzern, Zug, Nidwalden, Obwalden, Uri albo Schwyz. Musisz być dziewczynką, między 17 a 25 rokiem życia i mieć powyżej 166 cm wzrostu. I przede wszystkim wypełnić formularz, który znajdziesz na http://www.misszentralschweiz.ch.

Oczywiście każdy region w Szwajcarii ma swoją królową, a i możliwość uczestnictwa różni się we wielu miejscach. W kantonie Thurgau wybieramy Apfelkönigin, czyli Królową Jabłek i nie jest to ta sama pozycja, co Miss Ostschweiz. Nie trzeba być również szwajcarką, by startować do tego tytułu. Należy mieszkać tylko na terenie kantonu, być między 20 a 30 rokiem życia, być otwartą na ludzi i się ładnie uśmiechać. Każdy region ma więc swoją miss i się z tego cieszy. Na panią zwyciężczynię  czekają atrakcyjne nagrody, takie jak używanie Auta marki sponsorującej imprezę, parę franków w gotówce, możliwość uczestnictwa w największych imprezach w regionie (za każde wystąpienie otrzyma honorarium), przez rok fryzury i make upy gratis w wybranym salonie i wiele innych bonusów. Niestety, aby się załapać, trzeba przejść totalną selekcję i ją wygrać. W Szwajcarii centralnej zostało 10 kandydatek, które przez cały okres letni walczyły o tytuł, biorąc udział w różnych wydarzeniach i promując swoją osobę.

Ale aby się wypromować, najpierw trzeba zrobić porządny fotoshooting. I w tym momencie wjeżdża ekipa fotografów, wizażystek i stylistek. Każda kandydatka podpisuje umowę z organizatorem, w której stwierdza, że nie będzie rościła sobie praw do wykonanych zdjęć i będzie całkowicie zależna od firmy. Tak to w skrócie wygląda, gdyż taka panna, bez pozwolenia nie może nawet pierdnąć, musi stawiać się na każde wezwanie, przejść serie treningów (łażenie na szpilkach, pozowanie, pole dance, ale także kurs asertywnej komunikacji itp.)

Pierwsza sesja zdjęciowa odbyła się w Hotelu Metropol, nad dachami Lucerny…

Prócz ekipy zajmującej się pięknem kandydatek, w sesjach bierze udział sztab fotografów, szefostwo i trener. Coachem Missek jest w tym roku Patrick Zumbuehl, najbardziej znany szwajcarski Model. Oprócz nauczania pozowania, zwraca uwagę na takie drobne szczegóły, jak marszczenie się bluzeczki, wygląd stópek w obuwiu, czy źle leżące ramiączko stanika.

 

Kiedy jesteś już w magicznej dziesiątce, wędrujesz od klubu do klubu, nawiązujesz kontakty i ładnie się uśmiechasz, jednocząc sobie serca publiczności. W zeszłym tygodniu brałam udział w promocyjnym wystąpieniu dziewczyn w klubie Vegas w Kriens LU. Po prezentacji kandydatek wystąpił Dj Antoine, najbardziej znany szwajcarski Dj.

Wszystkie fotki z Vegas, możecie obejrzeć TUTAJ.

Wybory Miss Zentralschweiz odbędą się już w najbliższy piątek, tj. 22.09.2017 w Pilatusmarkt w Kriens. Na kandydatki oddajemy głos przez wysłanie sms Miss0x na nr 880. Koszt to 90 Rp.

m1

Wybory Apfelkoenigin odbędą się 21.10.2017 na Olma Messe w St.Gallen.

Fotos: Gogo Bencun (Obrazek wyróżniający), Retus Rischatsch, Ralph Schmid i Joanna Rutko-Seitler.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.