Meienfeld w Gryzonii

Meienfeld to malownicze miasteczko, położone w kantonie Graubunden na terenie Szwajcarii, należące do powiatu Lanquard i liczące sobie nieco powyżej 2700 mieszkańców. Słynie przede wszystkim z Wioski Heidi, o której pisałam TU, ale także z uprawy winogron. Pinot Noir, które tu rośnie jest najbardziej znaną odmianą, w której lubują się  nie tylko Szwajcarzy. Produkuje się z niego najlepsze czerwone wina takie jak na przykład Burgund.

W meienfeld wszystko kręci się zatem dookoła wina i Heidi. Miasto jest jakby uśpione w czasie. Architektura sprzed 2 wieków, którą można nacieszyć oczy i kilometry pól uprawnych. Winogrona mają tu swoje miejsca nawet na starych budynkach i stodołach. Od słonecznej strony każdego miejsca można zobaczyć tu pnącza.

Co warto jeszcze zobaczyć? Zamek Brandis, który jest otwarty codziennie bez wyjątku. Znajduje się w nim restauracja, na której słonecznym tarasie można uraczyć się napojem orzeźwiającym lub zjeść sałatkę a la Heidi….tak, tak. Kult tej bohaterki powieści Johanny Spyri jest tak wielki, że w każdej restauracji zaserwują nam Heidi-omlet, Heidi-sałatę, czy Heidi-schabowy. Ceny przy tym nieziemskie, ale serwis jak najbardziej sympatyczny i z humorem. Miejscowi śmieją się, że w każdej kuchni gotuje Heidi, a Peter zmywa naczynia.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.