Marta Lempart

Marta Lempart gościem ASP w ramach #byckobietaontour na 27 Pol’and’Rock Festival

Już dziś rozpocznie się najpiękniejszy festiwal świata w nowej lokalizacji na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim.

Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi i daje możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez organizacje pozarządowej. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank. Podczas 27. Pol’and’Rock Festival gośćmi ASP będą, między innymi Radek Kotarski, Arek Jakubik, ekipa Down the road i Przemek Kossakowski, Elżbieta Dzikowska, Andrzej Chyra i wspomniana w tytule Marta Lempart.

ASP-Fotografia- Dominik Malik

Marta Lempart to działaczka społeczna, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, prawniczka, legislatorka. Aktywistka zagości na Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie rozmawiać będzie z Dorotą Wellman i Martą Klepką.

Marta Lempart jest inicjatorką Czarnego Poniedziałku – pierwszego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który odbył się 3 października 2016 roku, czyli masowych czarnych protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jedna z twarzy ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet, walczącego o prawa kobiet i Polskę dla wszystkich, w której prawa człowieka są podstawą demokracji, a nie „tematem zastępczym“, odkładanym na wieczne potem – ruchu organizującego, współorganizującego i wspierającego protesty obywatelskie, w tym 100 dni protestów przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych na przełomie 2020 i 2021 roku.

Jedna z liderek obywatelskiej opozycji demokratycznej, współorganizatorka protestów w obronie niezależności sądownictwa, przeciw pedofilii w Kościele, w obronie praw osób z niepełnosprawnościami, uczestniczka blokad antyfaszystowskich. Jednocześnie – prawniczka, legislatorka, była dyrektorka w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, współautorka ustawy o języku migowym i innych przepisów dostosowujących polskie prawo do Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami i przepisów UE. Certyfikowana z zakresu tworzenia budżetu państwa w układzie zadaniowym i do pracy na wysokich stanowiskach państwowych (Ministerstwo Finansów, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej).


Aktywistka będzie gościem Doroty Wellman i Marty Klepki, które tworzą projekt Być Kobietą on Tour, który od kilku lat zrzesza kobiety na całym świecie. 

Spotkanie odbędzie się na Akademii Sztuk Przepięknych i zaplanowane jest na sobotę, 31 lipca, na godzinę 13:30. Mecenasem ASP jest mBank, a wszystkie spoktania będą transmitowane w Internecie, również na głównej stronie Onetu. 

Źródło: Rzecznik prasowy WOŚP.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.