Maila – najdłuższy labirynt kukurydziany w Szwajcarii

Szukasz pomysłu na ciekawie spędzony czas, gdy za oknem pogoda nie zaprasza do wyjścia? Odpowiedź jest prosta:

Maila.

Maila to najdłuższy labirynt kukurydziany w Szwajcarii, znajdujący się w kantonie Thurgau. 3322 metrów ścieżek, pośród kukurydzianych łodyg, których jest w sumie 300 000 na 3 hektarach pola. Kukurydza ma obecnie około 3 metrów wysokości i chroni przed słońcem i przed deszczem. Niestety podczas silnych opadów Maila jest zamknięta. A po deszczu mogą występować kałuże. Zalecam więc wzięcie odpowiedniego obuwia lub zrobienie sobie (prawie) darmowego błotnego SPA dla stóp.

W labiryncie jest 10 stacji, które można odwiedzić, dowiadując się nieco o zwierzętach hodowlanych i o tym, gdzie można je spotkać. Jest tu także wieża widokowa, z której widać cały labirynt i wiele zakamarków, które niekoniecznie prowadzą do wyjścia. „Koncepcja labiryntu kukurydzianego” to modułowa koncepcja dla szwajcarskiego rolnictwa w sektorze agroturystyki. Jako idealny dodatek w miesiącach letnich, „labirynt kukurydziany” zapewnia zabawne podejście do rolnictwa i przyrody.

Labirynt jest czynny codziennie od 11.00 do 20-22.00, i można go odwiedzać do 19 września.

Obok znajduje się mała restauracja pod jabłoniami, w której można zjeść przepyszny tort jabłkowy, plac zabaw dla dzieci i toalety. Na teren labiryntu nie można wjeżdżać ani wózkami dziecięcymi, ani inwalidzkimi. W restauracji sprawa ma się już inaczej.

Wskazówki dojazdu:

• Samochód: Adres nawigacji: Geienberg, 8585 Langrickenbach, następnie kieruj się znakami na parking. Miejsca parkingowe są bezpłatne.

• Mapy Google: parking MAILA

• Transport publiczny: Postbus linii 931, przystanek Langrickenbach, Neuhof, następnie około 12 minut pieszo (oznakowane)

• Statek: Z portu Altnau i Güttingen droga rowerowa do MAILA jest oznakowana.

• Rower: Z Altnau i Güttingen ścieżka rowerowa do MAILA jest oznakowana.

Wejściówki:

Dorośli: 9 CHF

Dzieci: 7 CHF

Odbiorcy AHV / IV z ID: -2 CHF

Psy: CHF 2 (Psy dozwolone są tylko na smyczy na całym terenie!)

W Maili organizowane są regularnie imprezy okolicznościowe. Program można przeczytać na maila-maislabyrinth.ch

Maila to nie jedyny labirynt kukurydziany. Sprawdź gdzie w twoim regionie znajduje się najbliższy!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.