Lo & Leduc

Lo i Leduc spotkali się w połowie 2005 roku, w zespole Pacomé. Gdy Luc Oggier zawiódł jako wokalista i raper wieloosobowego zespołu w 2007 roku z powodu problemów z głosem, Lorenz Häberli wskoczył jako zastępca, a następnie pozostał stałym członkiem.

Gdy Pacomé wydał pierwszy album w 2009 roku, pozostało jeszcze tyle piosenek, że dwaj raperzy, w tym czasie jeszcze jako Lo & Luc, opublikowali swój własny album pod tytułem Update 1.0 jako darmowy download. Pół roku później aktualizacja 2.0 była również bezpłatna w internecie. Trzeci album został wydany w 2012 roku i był bardziej dopracowany w kierunku muzyki tanecznej. Również aktualizacja 3.0 była znów dostępna bezpłatnie, a dzięki piosenkom takim jak Räuber u Poli, który również został wydany jako wideo na YouTube, odniosła sukces.

W tym samym roku rozpoczęła się realizacja pierwszego komercyjnego albumu Lo & Leduc, którzy oprócz muzyki studiowali także germanistykę i historię. Chłopaki zaczęli też współpracę z Dodo, który stał się ich producentem. Trwało to do wiosny 2014 roku, aż do ukończenia albumu. Wraz z premierowym singlem All the Büecher zajął 42. miejsce na listach szwajcarskich przebojów. Album Zucker fürs Volk w kwietniu pojawił się na 3 miejscu, a tydzień później osiągnął  miejsce 2.  Pozostał na listach przebojów przez cały rok i powrócił do pierwszej dziesiątki na początku 2015 roku po tym, jak piosenka Jung verdammt trafiła do 3 najlepszych pozycji na liście.  Single i album uzyskały status platyny.
https://www.youtube.com/watch?v=4k1kSXpSRuA

W 2015 roku Swiss Music Awards, Lo & Leduc byli najbardziej nominowanymi wykonawcami (Best Group, Best Live Act i Best Talent). Wygrali nagrodę we wszystkich trzech kategoriach i byli po Stressie (2008), drugim wykonawcą, który zdobył trzy nagrody w ciągu jednego wieczoru.

W marcu 2018 roku ostateczny przełom nastąpił wraz z singlem 079. Piosenka osiągnęła numer 1 na szwajcarskich listach przebojów. Na początku sierpnia przekroczyły one poprzedni rekord. 079 utrzymuje się na pierwszym miejscu list od 21 tygodni. Piosenka została również nagrodzona potrójną platyną, którą chłopcy odebrali w niedzielę, 5.08.2018 w studiu radia SRF3.

– Jaki jest wasz przepis na dobrą piosenkę?
-Nie mamy. Wypuściliśmy dopiero drugi hit.
Lo – Lorenz Häberli, urodzony 25 września 1986 r. Lo jest głównie odpowiedzialny za teksty raperskie. Zyskał także sławę jako raper i jako pierwszy wygrał trzykrotnie prestiżową bitwę Ultimate MC w Bernie w latach 2008-2010, która jest uważana za najważniejszy  szwajcarski konkurs. Występuje również jako gość na albumach Webba i Tommiego Vercetti.
l4

Leduc -Luc Oggier, ur. 25 lutego 1989 r.  Leduc głównie komponuje muzykę. Za tytułową piosenkę Pacomé- Album Küste vo Bern został nagrodzony w 2011 roku w konkursie młodych talentów.

l3
W lecie Lo i Leduc podróżują po wszelkiego rodzaju festiwalach. 25.08 można ich zobaczyć na Summerdays w Arbon. Mam też nadzieję na mały wywiadzik, bo fotki i autografy już mam 😉
dsc_0660445474662591442947.jpg
Przygotowują już trasę koncertową w szwajcarskich klubach w zimie 2018/19.
Miejcie więc oczy  i uszy otwarte.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.