LINDT HOME OF CHOCOLATE

Już od 1899 roku w miejscowości Kilchberg pod Zurychem produkowane są najwyższej jakości produkty czekoladowe firmy Lindt.

Lindt Home of Chocolate to nowoczesny świat doznań dla miłośników czekolady. Budynek, zaprojektowany przez gwiazdorskich architektów Christ & Gantenbein, zawiera interaktywny świat czekolady, który zachwyci młodych i starszych. Z czekoladową fontanną o wysokości ponad dziewięciu metrów, muzeum multimedialnym, kawiarnią, kursami wyrobu czekolady i największym na świecie sklepem ze słodkościami Lindt, Lindt House of Chocolate to przeżycie dla całej rodziny.

Produkty czekoladowe, które można za darmo spróbować oglądając muzeum, to nie jedyna atrakcja. W całej muzealnej podróży towarzyszą gościom nośniki audiowizualne, z których można dowiedzieć się jak kakao „rozprzestrzeniło“ się po świecie, jakie procesy towarzyszą w produkcji czekolady, kim byli Daniel Peter, Henri Nestle, Francois-Louis Cailler, Philippe Suchard, Theodor Tobler, Rudolphe Lindt i Rudolf Sprungli- czyli najwięksi szwajcarscy twórcy czekoladowego świata.

W dobie korony, zwiedzanie muzeum jest nieco ograniczone. O zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek chyba nie trzeba wspominać. Niektóre elementy wystawy z powodów higienicznych nie działają. W restauracji można zamawiać tylko na wynos, a wszystkie kursy robienia czekolady są odwołane. Bilety można zamówić na stronie http://www.lindt-home-of-chocolate.com i nawet jeśli nie zdołacie za nie zapłacić (z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu) kartą, wasz adres meilowy pozostanie w bazie danych firmy i traktowany będzie jako rezerwacja.

Wejściówka dla osoby dorosłej kosztuje 15 Chf, dla dzieci między 8 a 15 lat – 10 Chf, a maluchy do 7 roku życia wchodzą za darmo. Nie polecam jednak tej pięknej fabryki czekolady rodzinom z tak małymi dziećmi. Po muzeum nie można poruszać się z wózkiem dziecięcym, mieć przy sobie jedzenia i napoi, a także plecaków. W muzeum znajduje się wiele „technicznych“ informacji i rzeczy, które poprostu dzieciaki nudzą. Polecam za to fabrykę Maestrani w Gossau, gdzie wszystko jest wytłumaczone bardzo przystępnie, jest kolorowo, a dzieci mogą wszystkiego dotknąć i się pobawić.

Strona jest w języku niemieckim, angielskim i francuskim i znajdziecie na niej wszystkie potrzebne informacje.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.