Już od 1899 roku w miejscowości Kilchberg pod Zurychem produkowane są najwyższej jakości produkty czekoladowe firmy Lindt.
Lindt Home of Chocolate to nowoczesny świat doznań dla miłośników czekolady. Budynek, zaprojektowany przez gwiazdorskich architektów Christ & Gantenbein, zawiera interaktywny świat czekolady, który zachwyci młodych i starszych. Z czekoladową fontanną o wysokości ponad dziewięciu metrów, muzeum multimedialnym, kawiarnią, kursami wyrobu czekolady i największym na świecie sklepem ze słodkościami Lindt, Lindt House of Chocolate to przeżycie dla całej rodziny.
9m fontanna czekolady Sklep Lindt Wystawa Plantacja kakao Wystawa Wystawa multimedialna
Produkty czekoladowe, które można za darmo spróbować oglądając muzeum, to nie jedyna atrakcja. W całej muzealnej podróży towarzyszą gościom nośniki audiowizualne, z których można dowiedzieć się jak kakao „rozprzestrzeniło“ się po świecie, jakie procesy towarzyszą w produkcji czekolady, kim byli Daniel Peter, Henri Nestle, Francois-Louis Cailler, Philippe Suchard, Theodor Tobler, Rudolphe Lindt i Rudolf Sprungli- czyli najwięksi szwajcarscy twórcy czekoladowego świata.
Szwajcarscy twórcy czekolady Degustacja czekolady Degustacja czekoladek Lindt Degustacja czekoladek Lindt
W dobie korony, zwiedzanie muzeum jest nieco ograniczone. O zachowaniu dystansu i noszeniu maseczek chyba nie trzeba wspominać. Niektóre elementy wystawy z powodów higienicznych nie działają. W restauracji można zamawiać tylko na wynos, a wszystkie kursy robienia czekolady są odwołane. Bilety można zamówić na stronie http://www.lindt-home-of-chocolate.com i nawet jeśli nie zdołacie za nie zapłacić (z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu) kartą, wasz adres meilowy pozostanie w bazie danych firmy i traktowany będzie jako rezerwacja.
Wejściówka dla osoby dorosłej kosztuje 15 Chf, dla dzieci między 8 a 15 lat – 10 Chf, a maluchy do 7 roku życia wchodzą za darmo. Nie polecam jednak tej pięknej fabryki czekolady rodzinom z tak małymi dziećmi. Po muzeum nie można poruszać się z wózkiem dziecięcym, mieć przy sobie jedzenia i napoi, a także plecaków. W muzeum znajduje się wiele „technicznych“ informacji i rzeczy, które poprostu dzieciaki nudzą. Polecam za to fabrykę Maestrani w Gossau, gdzie wszystko jest wytłumaczone bardzo przystępnie, jest kolorowo, a dzieci mogą wszystkiego dotknąć i się pobawić.
Strona jest w języku niemieckim, angielskim i francuskim i znajdziecie na niej wszystkie potrzebne informacje.