Łikendowo 17.-19.06.2016.

Na trzeci weekend czerwca mam dla Was parę propozycji. Sama jednak zostaję w regionie Ostschweiz, bowiem dużo się tu dzieje i w ogóle nie wiadomo, co wybrać. W każdym mieście i na wsi jest możliwość oglądania meczy, czy to na wolnym powietrzu, czy w sali lub w knajpie, więc na ten temat nie ma się co rozpisywać. Nie zaprzeczam jednak, że ten weekend jest zdominowany piłką nożną w całej Szwajcarii i nie tylko.

W Arbon mamy Public Viewing nad samym jeziorem i mimo brzydkiej pogody, ludzie ściągają tam grupami. Można bowiem usiąść w namiocie i delektować się napojami, przekąskami i oczywiście meczem.

W Hinwil (Zh) odbywa się festiwal Rock The Ring.  Quinn, Scorpions, Europe Iggy Pop i inni…Potrwa do niedzieli. Cały program znajdziecie TU.

W sobotę w Arbon odbędzie się już 10 Paraboat-Event nad jeziorem, przy basenie. Ja jestem z nimi już 5 lat i też obchodzę swoją małą prywatną rocznicę. Będzie można popływać kajakami, przystosowanymi dla ludzi kalekich, pościgać się na nich z prezydentem miasta, (uwaga, urzędnik, ale wysportowany),  wziąć udział w loterii i coś wygrać, podjeść sobie troszkę, a wieczorem posłuchać muzyki na żywo i potańczyć. Impreza będzie trwała 2 dni, wstęp oczywiście wolny.

paraboat

Polska mieszkanka miasta rzuciła hasło, by o 15.00 spotkać się z dzieciakami na arbońskim placu zabaw przy jeziorze, w celu grilowania, poznania się i przyjemnego spędzenia czasu.

W Weinfelden odbywają się  Foto Days 2016.

fd

W niedzielę zapraszam znów do Arbon. O 15.00 odbędzie się już czwarty w tym sezonie PickNickJazz am See, a zagra na nim Coraline Richard Quartet. Wstęp wolny, zbiórka do kapelusza. Możliwość zjedzenia bigosu i domowych ciast. Impreza odbędzie się niezależnie od pogody w Pawilonie Muzycznym nad jeziorem. Kierujemy się na Adolf Saurer Quai.

Po imprezie przeniesiemy się do strefy kibica i będziemy dopingować Szwajcarów w meczu z Francją. Albo Francuzów w meczu ze Szwajcarią- jak kto woli.

Życzę więc Wam udanego weekendu i choć trochę słońca.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.