Kwietniowy weekend: 15/16.04.2016.

Zauważyłam z niedowierzaniem, że w ten weekend w rejonie Ostschweiz nie wiele się dzieje. Zgadali się, czy co? Wyłowiłam jednak z sieci parę imprez w większych miastach. I albo się ruszymy gdzieś w tłum, albo zostaniemy na domówkach lub w małych knajpkach ze znajomymi.

A więc w piątek 15.04.2016 wyruszamy do Aarau, do Kultur/ und Kongreshaus, przy Schlossplatz 9 na Jazzaar Festival, który trwa tam już od 11.04. Kto jeszcze nie był-może się załapać. Bilety do nabycia na http://www.starticket.ch w cenie  już od 30 franiów. O 19.30 otwierają się drzwi, a koncerty trwają od 20.00.

Luzern. Tu coś dla miłośników boksu, K-1 i Boksu tajskiego. 19.45 wstęp. W zależności od kategorii płacimy od 84 fr. Szoł zaczyna się od 20.30 i potrwa do północy. Grand Casino przy Haldenstrasse 6.

lu15

W KiK (Baumgartenstrasse 19) w Schaffhausen o 21.00 koncert jazzowy Bill Evans Band. Bilety w przedsprzedaży na startikets lub w kasie przed koncertem.

Solothurn. W Kulturfabrik Kofmehl, przy Kofmehlweg 1, koncert Seven. Kto nie był jeszcze na ich koncercie- ma właśnie okazję. Początek o 21.00 a wejściówka 45 fr.

St.Gallen. Dla fanów Electro/pop show Lary Snow i Klub Norsk. Oya Bar Kafe, Schwertgasse27. Początek o 22.30

Winterthur. Salzhaus przy Untere Vogelsangstrasse 6. Wystąpi tu szwajcarska grupa The Pride. Początek o 21.00, wstęp 22 fr.

Zurich. W ramach Migros-Kulturprozent Tanzfestival Steps, zaprezentuje się grupa taneczna z Australii- Sydney Dance Company. Theater 11, Thurgauerstrasse 7. Wstęp o 19.30, początek występu o 20.00, bilety od 30 frania w zależności od sektoru.

Sobota, 16.04.2016.

Zacznę od wiadomości z Arbon. Od 9.00 do 13.00 odbędzie się pierwszy w sezonie rynek produktów regionalnych. Można będzie zaopatrzyć się w wypieki własnej roboty, jajeczka od szczęśliwej kurki, warzywka prosto z ogródka i temu podobne rzeczy. Jarmark odbywać się będzie na Storchenplatz (obok Infocenter) w każdą sobotę, niezależnie od pogody w wyżej podanym czasie i potrwa do połowy października. W tym samym czasie, korzystając z okazji, swoje drzwi odwiedzającym otwiera także RhabarBar, o którym pisałam Tutaj.

Wieczorem zaś od 20.00 Signore Fabrizio zaprasza na darta i niemieckie szlagiery miłośników obu, do Chilli Bar.Tu link

Bern. W Kultureskram przy Güterstrasse 8, o godz. 20.00 wystąpi moja znajoma z Lucerny, grająca na trąbce Sonja Ott ze swoją grupą Die Drei. Jest to dziewczęce trio, składające się z trąb…czyni (?), kontrabasistki i wokalistki.

W Roggwil (SG) konkurencja dla planowanej od dawna zurychskiej polskiej imprezy, a mianowicie polsko/węgiersko/bułgarskie party. Za sterami od 21.00 DJ Sady. Klub Fellini, Neukircherstrasse 6.

fel16

Zurich. Tego to już reklamować nie trzeba. Od ponad miesiąca bowiem organizatorzy bombardują nas zaproszeniami i przypomnieniami na fejsie. Tym, którzy jednak fejsa nie mają, podpowiem: Wielkie otwarcie nowego klubu Sektor 11, przy Andreastrasse 70. Od 22.00 Polska impreza!

zh16

Pozostaje mi tylko życzyć Wam udanej zabawy, a katolikom w SG i TG przypomnę, że niedzielna Msza św. zaczyna się o 12.30 w kościele St. Martin w Arbon.

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.