Kobiety Sukcesu w Szwajcarii

question-2309040_960_720Najpierw zadaj sobie pytanie, czym jest dla ciebie sukces.

Dla jednych może to być rodzicielstwo, dla innych prowadzenie dochodowej firmy, niektórzy zdefiniują go poprzez możliwość samorealizacji i spełnienia marzeń, jeszcze inni cieszyć się będą z plonów we własnym ogródku.

Definicja sukcesu według Wikipedii to „działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. W odniesieniu do każdego człowieka sukces może być postrzegany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia poszczególnych osób. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp“.

Każdy z nas, mieszkając na obczyźnie ma swoje plany i małe i duże sukcesy. Codzienne problemy, które nas hamują, mogą być spowodowane brakiem osób, które będą nas wspierały, motywowały, czy po prostu były – jeśli ich potrzebujemy. Większość z nas zostawiło swoje rodziny w Polsce i przyjechało do Szwajcarii za chlebem. Praca niby dobra, ale często nie ma do kogo buzi otworzyć, bo jest bariera językowa, wstyd i zażenowanie. W wielu przypadkach Skype to za mało, ponieważ długoletni przyjaciele i rodzina, pozostawiona w Polsce, nie rozumieją naszych emigracyjnych rozterek.

W Szwajcarii jest wiele kobiet, które przyjechały „za mężem“. Nie znają języka, nie mają przyjaciół, nawet nie mają do kogo ponarzekać na męża i dzieci. Mają za to głowę pełną pomysłów, umieją pięknie haftować, robić makijaże, piec ciasta, czy lepić pierogi.

Są i takie, które wyjechały jako dzieci z rodzinami, czy „za przygodą“, wykształcone, znające języki, realizujące się we własnych biznesach, znające swoją wartość rynkową jako pracownik.

Parę miesięcy temu, Alicja Halter, którą znacie już z wywiadu, przeprowadzonego w ubiegłym październiku (TUTAJ), wpadła na pomysł, by połączyć te wszystkie kobiety i dać im możliwość rozwoju, realizacji nowych pomysłów i wsparcia. Wspólnie ze mną i innymi pozytywnie nastawionymi do życia dziewczynami, założyła grupę Kobiety Sukcesu w Szwajcarii.

Do zamkniętej grupy na Facebooku przyjmowane są wyłącznie panie, które mieszkają w Helwecji i odpowiedzą na 3 proste pytania. W dniu dzisiejszym jest ich 265 i ciągle przybywa.

Naszym wspólnym celem jest przede wszystkim łączenie się i wsparcie dla wszystkich aktywnych dziewczyn, bez względu na wiek, przynależność religijną, polityczną, czy status majątkowy. Nie widzimy siebie jako konkurencji. Gdy Beata* ma problem z nowym przepisem na ciasto, może poprosić Agnieszkę o radę, co w nim zmienić. Hanka i Anka mogą iść razem w plener i fotografować lub zrobić wspólną sesję zdjęciową innym członkiniom. Gosia i Kasia zajmują się uzdrawianiem duszy i ciała. Razem zrobią sesję dźwiękową, połączoną z medytacją. A Basia, która maluje na płótnie, dogada się z Aśką, która zna dużo lokali i pomoże jej zrobić wystawę. Takich przykładów może być pełno. Już po pierwszym spotkaniu, które odbyło się 14.04.2018 w Zurychu, doszło do połączenia paru pomysłów, z których rodzą się piękne projekty.

Ale KSwS to nie tylko pomysły na biznes i realizacja zawodowych planów. To także poznanie innych, które los rzucił na rozstaje dróg, które mają te same problemy i mogą się komuś wyżalić.

W każdą środę o 21.00 przeprowadzane są wywiady online. Prowadzi je Alicja, co tydzień rozmawiając z kimś innym. Każda opowiada swoją historię przybycia do Szwajcarii, wspinaczkę po szczeblach kariery i uchyla rąbka tajemnicy swojego zawodu. Każdy uczestnik konferencji może zadać pytanie, zmotywować do działania, wysłać lajki i serduszka, mówiące „jesteśmy z tobą“. Nie obrzucamy się błotem, nie piszemy przykrych rzeczy, bo każda z nas wie jak było ciężko na początku. Nie podcinamy nikomu skrzydeł!

Ale kim są kobiety tworzące tę niecodzienną społeczność…

Alicja Halter. Od 14 lat w Szwajcarii. Inicjatorka pomysłu. Z zawodu technik dentystyczny. Z zamiłowania kobieta biznesu w świecie e-commerce, social media i aplikacji na telefonie w systemie opartym na zautomatyzowanych programach, w czasach globalizacji pomaga z sukcesem wielu osobom zbudować międzynarodowy biznes. Instruktorka zumby! Motywatorka, która najgorszą życiową burzę gradową może przerobić na tęczę.

4

Ja- Joanna Rutko-Seitler. Od 17 lat w Szwajcarii. Fotografka, blogerka, manager eventowy. Wspieram Alicję technicznie. Z zawodu technik handlowiec, księgowa i technik reklamy. Administrator grupy „Polacy w Szwajcarii“, jedna z założycielek polskiego stowarzyszenia w kantonie Thurgau „Polski Związek Kulturalno-edukacyjny „Lokomotywa“

jo

 

Małgorzata Idzikowska. Nasza „czarodziejka“. Dyplomowana duchowa uzdrowicielka, instruktorka treningów autogennych. Nie pytajcie…Sprawdźcie!

2

Dodatkowo po cichu wspomaga nas Patrycja Pielaszek. Nasz dobry duszek. W Szwajcarii jest od 1981 roku. Strategiczka i mentorka. Jej wiedza na temat mediów socjalnych i poruszania się w nich, zadziwiłaby niejednego mężczyznę.

3

Ale Kobiety Sukcesu nie byłyby kobietami sukcesu, gdyby nie panowie, którzy je wspierają. Na grupie mamy ich czterech. I choć oficjalnie nie udzielają się, korzystamy z ich pomocy, rady i doświadczenia.

Dziś jest Światowy dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Wszystkich aktywnych i pozytywnie nastawionych kobiet i mężczyzn niespodziankę. Utworzyłyśmy dla Was Funpage pod tą samą nazwą, co grupa. Zapraszać do niego możecie koleżanki i kolegów, którzy są zmotywowani do realizacji swoich marzeń nie tylko w Szwajcarii. Zastrzegamy sobie jednak prawo do kontrolowania postów. Nie chcemy ofert sprzedaży, zapytań o możliwość podjęcia pracy w Szwajcarii, czy w innych krajach, jak również niepotrzebnych i niepotwierdzonych informacji. Od tego są inne grupy…

Link: Kobiety Sukcesu w Szwajcarii, grupa zamknięta:

https://www.facebook.com/groups/149240019122593/

Kobiety Sukcesu w Szwajcarii, strona :

https://www.facebook.com/Kobiety-Sukcesu-w-Szwajcarii-KSwS-214157572695839/

Zapraszamy wszystkich!

* Imiona zostały zmienione na poczet artykułu!

Źródła: Wikipedia.

 

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.