Kiedy ci szlaban spadnie na łeb…

Wypadek na przejeździe w Uster w środę mógł być znacznie gorszy dla kobiety, która wjechała na tory samochodem. Pewien pan chciał pomóc i przeparkować auto.Nie zdążył, ale na szczęście nic wielkiego mu się nie stało. Gian Andrea Rezzoli, rzecznik prasowy kantonalnej policji w St. Gallen mówi co najlepiej zrobić, gdy staniesz pomiędzy szlabanami…

Istnieją dwa sposoby prawidłowej reakcji – mówi. Albo pojedziesz dalej i przełamiesz barierę, albo gdy samochód stanie- wyjdziesz i będziesz starać się, by ostrzec pociąg, który jedzie, by miał możliwość jeszcze się zatrzymać.

Najlepszym rozwiązaniem jest pokonanie bariery samochodem. „Bariery kolejowe mają ustalone punkty przełomowe i dlatego można je rozbić autem“ – mówi Rezzoli.

„Pociąg przyjeżdża z pewną prędkością. Jeżeli samochód znajdzie się pod pociągiem,  może on się wykoleić, a jeśli będzie to „osobówka“, mogą być także ranni“.

Szkoda materialna jest niższa po przełomie bariery, ponieważ jej „przejechanie“ jak również przejazd na czerwonym świetle, kosztuje w Szwajcarii 250 CHF. Nie mówimy tu oczywiście o kosztach naprawy samochodu.

„Dalsze konsekwencje takiego incydentu muszą zostać wyjaśnione na miejscu. Po pierwsze, najważniejsza jest ochrona życia. Za szkody materialne można zapłacić „- mówi Rezzoli.

We wschodniej Szwajcarii już zdarzyły się podobne wypadki. Sam Rezzoli był kiedyś  świadkiem sceny, gdy przyczepa ciężarówki została na torach. Kiedy pociąg uderzył w naczepę, wykoleił się nieco dalej.

.

I ja miałam przypadek, w którym jadący za mną facet chciał się wcisnąć przed zamykającą się barierką. Niestety, przede mną nie było już miejsca i szlaban spadł panu na „łeb“. Nie wiem z jakiego materiału są one zrobione, bo odbił się tylko od dachu samochodu.

Wniosek jest jasny: jeśli to możliwe, należy przełamać barierę kolejową. Jeśli samochód się zatrzyma, trzeba wyjść, ostrzec maszynistę oraz zawiadomić policję. Nawet jeśli chcesz pomóc: mężczyzna w Uster miał szczęście, bo jego bohaterska próba zakończyła się tylko szokiem i lekkimi obrażeniami.

Życzę wszystkim, by te wypadki nie kończyły się tak, jak na obrazku poniżej. Szerokiej drogi!

zug1

Źródło: FM1 Today.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.