Kasza gryczana

Kasza gryczana otrzymywana jest z nasion gryki i znana jest od czterech tysięcy lat. Uchodzi za najzdrowszą ze wszystkich rodzajów kasz. Zawarte w niej białka są cenniejsze dla organizmu od białek zbóż. Zawiera witaminy E, B i PP. Ponadto jest źródłem wapnia, żelaza, fosforu, potasu i magnezu. Dostarcza organizmowi niezbędną lecytynę (to informacja dla tych co to muszą wszystko zapisywać).

ka
Ze względu na długi proces trawienia w żołądku wyśmienicie nadaje się na posiłki dietetyczne, gdyż powoduje długotrwałe poczucie sytości. Jest produktem bezglutenowym i nie wywołuje alergii. Korzystnie wpływa na układ krwionośny i hamuje rozwój cukrzycy. Pamiętacie ten wierszyk: Kipi kasz, kipi groch, lepsza kasza…..itd.
Hasło od dziś: „Więcej kaszy mniej mięsa, służba zdrowia będzie sprawniejsza“!

Przepis na dziś: taki trochę pomieszany. Polsko-tajski.

fish-sauce-featured

Tajska sałatka z kaszy gryczanej.

Kaszę ugotuj i ostudź. Do miski wlej odpowiednią ilość (ze mnie to taka kuchara, że robię wszystko na oko i Wam dokładnych proporcji nie podam) sosu z ryby (Fish sauce), sok z limonki, dodaj pokrojony i rozgnieciony czosnek, a także świeże chilli. Jeśli nie chcesz by potrawa była zbyt ostra- wyskrob nasionka. Zmieszaj i odstaw na 15 min.

Do kaszy wkrój czerwoną cebulę (duuużo czerwonej cebuli) i wymieszaj z sosem. Podawaj do mięs lub rzuć się na nią i spałaszuj od razu.

Kasza Gryczana po niemiecku to BUCHWEIZEN i można ją kupić na przykład w Coopie:

coop

Podesłał: Zbigniew Kornacki.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.