Kamelhof Olmerswil TG

W Szwajcarii w niewielu miejscach można znaleźć takie znaki jak powyżej. Ale można! I nie tylko takie 🙂

Ten znajduje się w kantonie Thurgau w Neukirch a/d Thur. Mieści się tam bowiem farma, na której swój dom mają wielbłądy, lamy, fretki, żółwie, węże, kury i inne zwierzęta.

Farma należy do Klubu wielbłądziego KAMEL-KOMPETENZZENTRUM SCHWEIZ. Właściciele wielbłądów często mają pytania dotyczące odpowiedniego gatunku hodowli wielbłądów. Porady dla nich są ważne, ponieważ w Szwajcarii wymagana jest obowiązkowa licencja na ich hodowlę. Dlatego „Stowarzyszenie Camel Competence Center Switzerland” ma na celu zbudowanie i prowadzenie centrum informacyjnego, a tym samym służyć jako punkt kontaktowy dla wszystkich otwartych pytań dotyczących wielbłądów. Nacisk kładziony jest na właścicieli tych czworonogów, jak również na ogół społeczeństwa.
Również wielbłądy seniorzy, które z różnych przyczyn (najczęściej zdrowotnych) nie znajdują nowych właścicieli- mają w stowarzyszeniu swój dom. Mogą swobodnie biegać po zielonych pastwiskach, a datki sponsorów zapewniają im regularne posiłki i fachową opiekę medyczną.

Stowarzyszenie jest zaangażowane w ochronę i badania ostatnich dzikich wielbłądów. Zwierzęta są niezwykle rzadkie i stosunkowo niewiele wiadomo o tym gatunku.

Farma oferuje przejazdy na dromaderach a także ich udział w różnych eventach rodzinnych czy firmowych. Wynajmowane są również do reklam, filmów, czy sesji zdjęciowych. Na każdy trzeba się osobiście umówić telefonicznie lub meilowo. Niestety taka „impreza“ do najtańszych nie należy. Poniżej zdjęcie z cennikiem za przejazd na wielbłądzie:

IMG_20190423_135854.jpg

Na farmie znajdują się miejsca, przystosowane do różnych imprez: paleniska, grile, stoły dla większej liczby osób itp. Gril na farmie musi być również wcześniej ustalony z właścicielami.

Wstęp na farmę jest darmowy. Żwierząt nie można głaskać ani dokarmiać. Na wielbłądzie można jeździć od 6 roku życia.

Dojazd do miejsca- najlepiej samochodem lub rowerem. 50m od budynków farmy znajduje się parking, a sam teren jest bardzo dobrze oznaczony.

Kontakt:

Karin Stiffler

Telefon 078 835 30 32

Mail: info@kamelhof.ch

Kamelhof Olmerswil

CH-9217 Neukirch a/d Thur

http://www.kamelhof.ch

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.