Jarmarki bożonarodzeniowe 2018

Kto z Was nie lubi zapachu cynamonu i grzanego wina? Ja uwielbiam! Czego nie lubię to natłok ludzi, którzy przybywają na bożonarodzeniowe jarmarki we wszystkich zakątkach Szwajcarii. Jednak raz na jakiś czas można się przemęczyć, by obejrzeć ręcznie robione cuda i napić się grzańca. W tym roku planuję odwiedziny tylko w dwóch miejscach- w moim mieście Arbon i w Zurychu, bo już jutro, 22.11.2018 rozpoczną się jarmarki w całym mieście.

Zurych Altstadt:

z1

Najstarszym bożonarodzeniowym rynkiem w Zurychu jest Mały Kosmos w środku „Niederdorf“, jak nazywa się ta część starego miasta. Liczne stoiska targowe znajdują się obok centralnie położonej Niederdorfstrasse nad Hirschenplatz, a nawet na dziedzińcu – Rosenhof – dzięki czemu można się w nim zagubić na długi czas. Jarmark bożonarodzeniowy na Starym Mieście jest koniecznością w okresie adwentowym, nawet jeśli chodzi o spacer i grzane wino. Weihnachtsmarkt im Niederdorf
Niederdorfstrasse
8001 Zürich

 

Zurych Weihnachtsdorf koło Bellevue:

z3

Zaledwie kilka kroków od Jeziora Zuryskiego, znajduje się „Wienachtsdorf“ – jak się go nazywa w języku szwajcarskim niemieckim. Zachwyca zarówno młodych, jak i starszych. Około 100 straganów tworzy przytulną wioskę Bożego Narodzenia przed spektakularnym tłem opery i zachęca odwiedzających do spacerów i zabawy przy grzanym winie. Na straganach targowych  lokalni projektanci oferują niezwykłą biżuterię i znaleziska, a kolorowa oferta kulinarna zapewnia dobre samopoczucie odwiedzających. Niezależnie od tego, czy międzynarodowe specjały, czy szwajcarskie klasyki w Fondue-Stube, skupiają się na komfortowej wspólnocie w świątecznej atmosferze. Także tutejsze lodowisko przyciąga małych i dużych łyżwiarzy, którzy robią swoje piruety na Sechseläutenplatz. Grupy mogą również bawić się w przytulnej atmosferze, grając w curling.

Zürcher Wienachtsdorf
Weihnachtsmarkt
Sechseläutenplatz
8001 Zürich

Zurych HB:

z4

Najbardziej centralny jarmark bożonarodzeniowy w mieście odbywa się na głównym dworcu kolejowym w Zurychu.Ma 150 stoisk i jest największym zadaszonym jarmarkiem w Europie. Zapach grzanego wina i cynamonu już przyciąga gości, gdy opuszczają pociąg i sprawia, że ucieczka jest prawie niemożliwa. Szczególną atrakcją „Christkindlimarkt“ jest 15-metrowa choinka ozdobiona tysiącami błyszczących kryształów Swarovskiego.

Hauptbahnhof Zürich
8001 Zürich

Śpiewające drzewo: The Singing Christmas Tree und «Wiehnachtsmärt»:

z2

Każdy, kto spaceruje wzdłuż Bahnhofstrasse, wcześniej czy później przejdzie na Jarmark Bożonarodzeniowy na Werdmühleplatz. Ta przytulna oaza tuż obok gorączkowej Bahnhofstrasse od dawna wkradła się w serca mieszkańców Zurychu. Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki specjalnej funkcji „Śpiewającej choinki“: na wysokiej, pięknie udekorowanej scenie w formie choinki, różne chóry z regionu oferują najlepszy repertuar świąteczny.

 

Występy chóru:

Od poniedziałku do piątku 17:30 / 18:30

Sobota i niedziela 14:30 / 15:30 / 17:30 / 18:30

Werdmühleplatz
8001 Zürich

City Weihnachtsmarkt:

z5

Niektórzy twierdzą, że jest tam najlepsze grzane wino w mieście – oczywiście każdy musi sam zdecydować. Ale także Jarmark Bożonarodzeniowy na Lintheschergasse jest bardzo wygodny. Znajduje się między domami towarowymi Jelmoli i Globus oraz w pobliżu Bahnhofstrasse. Od ponad 20 lat detaliści prezentują swoje rękodzieło w pięknie urządzonych domach targowych i są otwarci na rozmowy.

City Weihnachtsmarkt
Lintheschergasse
8001 Zürich

Wycieczkę na jarmark można połączyć z wizytą w otwartym parę dni temu Illuminarium. Pisałam o nim w zeszłym roku (Zajrzyj TUTAJ).
Jeżeli nie będziesz przejazdem w Zurychu, sprawdź, gdzie w twoim regionie znajduje się jarmark: https://www.advent-weihnachtsmarkt.ch/weihnachtsmaerkte/

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.