Isole di Brissago, Ticino

Wyspa Brissago leży w kantonie Tessin na jeziorze Maggiore, około 2,5 km od miasta Brissago i ok. 3,5 km od Ascony. Na terenie zajmującym 2,5 hektara znajduje się ogród botaniczny kantonu Tessin (od 1950 roku), założony przez Antoinette St. Lager w 1885 roku. Dzięki łagodnemu klimatowi, możemy tu podziwiać rośliny z różnych zakątków świata.

maggiore-piantina

Na wyspę dotrzemy promem z Locarno, Ascony i Brissago. Koszt promu w obie strony dla 3 osobowej rodziny to 40 Chf. Na wyspie musimy wykupić jednak bilet wstępu, który to kosztuje dla osoby dorosłej 8 Chf, dla dziecka (6-16) 2,50. Bilety są kumulowane z biletami turystycznymi, o których pisałam tutaj.

Sezon odwiedzin wyspy trwa od początku marca do października między 9.00 a 18.00.

Na wyspie znajduje się hotel i restauracja, w której możemy ugasić głód i pragnienie. Jest jednak droga. ( Weizenbier, 0.5l kosztuje 8 Chf). Gdy wybieracie się całą rodziną, zwłaszcza z małymi dziećmi, warto zaopatrzyć się we własny prowiant. Wyspę można zwiedzać z dziećmi w wózku lub osobami niepełnosprawnymi. Można pobawić się w szukanie skarbów (mapa dostępna przy wejściu) i zwiedzić „plantację“ roślin trujących, która zrobiła na mnie niebywałe wrażenie, ze względu na jej tajemniczość. Wchodzimy bowiem do niej przez las bambusów, po drodze witają nas różnorodne totemy i unosząca się mgła….

Na wyspie jest wiele małych zakątków, obfitujących w różnorodne drzewa, krzewy i kwiaty. Ale, co Wam będę pisać…Zobaczcie sami.

http://www.isolebrissago.ch

Więcej fotek TU.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.