Od 16 listopada 2017 na terenie Landesmuseum w Zurychu możemy podziwiać niecodzienny spektakl. Każdego dnia o 17:00 otwarta jest wioska stworzona z tysięcy lampek, do której wstęp mają i starsi i młodzi. Projekt jest stworzony przez zuryskich artystów i nie ogranicza się tylko do pięknie oświetlonych konstrukcji.
Oprócz nich możemy podziwiać szoł laserowe, które odbywa się co godzinę, począwszy od 17:30. Główną bohaterką jest cyklopka Yukki, która przed otwarciem Illuminarium wybrała się na zwiedzanie Zurychu.
Show to połączenie muzyki, gry świateł, animacji i nowoczesności (Pokemony) z klasyką (La Traviata). Podczas 15 minutowego 360 stopniowego pokazu, podziwiać można pokemonowy koncert. Małe okna służyć mają za klawisze pianina, a wielka perkusja „lata“ po całej ścianie w górę i w dół. Na końcu postu załączam parę krótkich filmów. Uprzedzam jednak, że vlogerką nie jestem, a filmując daje mi się we znaki choroba Parkinsona.
Illuminarium to nie tylko lasery. Na podwórku muzeum znajdziemy plac z kalejdoskopami. Każdy przedstawia inną grę szkiełek i świateł. Zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.
Na podwórku stanęła również wielka latarnia. Projekt zrzeszenia Fribourgissima Image Freibourg i Murten Licht Festival 2017. Teatr cieni możemy sobie sami odstawić, a zapisane sentencje będą wpisane na małą latarenkę, którą będzie można wysłać nad Murtensee.
W całej wiosce możemy ogrzać się przy ognisku, wypić ciepły napój, zjeść przekąskę, a gdy już nam totalnie tyłek zmarznie- usiąść w klimatycznym barze, stylizowanym na szwajcarskie wiejskie chaty. Bar może pomieścić ponoć 300 osób. Muzeum znajduje się zaraz przy dworcu głównym, od strony Silhquai. Museumstrasse 2.
Cennik: Wejście do wioski jest darmowe, obowiązują opłaty, gdy chcemy obejrzeć pokaz laserowy.
Dorośli 13 CHF, młodzież 10-16 lat- 8 CHF, dzieci 6-9 lat- 5 CHF, maluchy do 5 lat- gratis.
24, 25 i 26 grudnia Illuminarium będzie zamknięte. Do 31.12.2017 możemy jednak podziwiać pracę Szwajcarów.
Du musst angemeldet sein, um kommentieren zu können.