House of Digital Art-Kornhaus Romanshorn

Imponujący i wpisany na listę zabytków ogromny magazyn w basenie portowym Romanshorn, zbudowany został w latach 1870/71. Do lata 2020 r. przebudowano go i obecnie znajduje się w nim muzeum i pensjonat z 38 apartamentami. Wyjątkowy Kornhaus położony jest bezpośrednio nad wodą. Promy i łodzie szwajcarskiej firmy żeglugowej na Jeziorze Bodeńskim kursują bezpośrednio przed drzwiami dawnego spichlerza. Zaciekawienie budzi strefa wejściowa. Historyczna architektura z masywną fasadą z piaskowca oraz dużymi, łukowatymi oknami i drzwiami przypomina minioną epokę prosperity gospodarczej. Szerokie schody po zachodniej stronie prowadzą przez imponujący chodnik do foyer, skąd rozciąga się powierzchnia wystawowa o powierzchni 1300 m2. Od 2021 roku odbywają się tu ekscytujące wystawy publiczne o standardach regionalnych, krajowych i międzynarodowych.

Pod pojęciem „House of Digital Art” kryje się innowacyjny, międzynarodowy projekt artystyczny, który ma dwa główne cele. Z jednej strony interpretuje sztukę klasyczną w nowy sposób, korzystając z nowoczesnych technologii. Z drugiej strony pokazuje prace współczesnych artystów cyfrowych, których przede wszystkim interesują kwestie społeczne i środowiskowe.

Wystawy pokazywane w Kornhaus odbywają się jednocześnie w Dubaju i Bangkoku. Dyrektorem programowym z siedzibą w Moskwie jest Oleg Marinin, organizatorem imprezy w Romanshorn jest Kornhaus Romanshorn AG wraz z dr. Peterem Schnückelem.

Zaczynając od małej wystawy „Colours X Colours“ dwóch młodych francuskich artystów Thomasa Blancharda i Olihacka (Anthony Viscogliosi), odkryć można świat kolorów w formacie makro. 24 mintutowa prezentacja kolorowych filmów połączonych muzyką, sprawi, że na nowo odkryjecie przyrodę i wszystko, co ona w sobie kryje.

Wystawa Hous of Digital Art „Vom Monet bis Kadinsky“ przedstawia życie i twórczość 10 najważniejszych artystów – malarzy. Wśród nich znaleźli się Claude Monet, Georges Seurat, Paul Gaugin, Vincent van Gogh, Paul Cezanne, Edward Munch, Juan Gris, Robert Delaunay, Paul Klee i Wassily Kadinsky.

W pomieszczeniu należy rozsiąść się wygodnie, najlepiej na środku, by podziwiać projekcje na wszystkich ścianach sali. Wsłuchać się w spokojną muzykę i…poprostu wyciszyć. Czas projekcji- 64 minuty.

Kronhaus znajduje się 200 m od dworca kolejowego (właściwie zaraz za nim) przy Friedrichshafenstrasse 54. Dojazd samochodem jest od Locoramy, tam też znajdują się miejsca parkingowe.

Wejściówki: 18 Chf dla osoby dorosłej, dzieci uczące się – 10 Chf, dzieci do 7 lat gratis. Można płacić kartą i w Euro.

Dni i godziny otwarcia:

Pn-wt – zamknięte

W środy, niedzielę i święta od 10 do 18

w pozostałe dni od 10 do 20.00

Po odwiedzinach w muzeum można się wybrać na karuzelę. Przejażdżka na diabelskim młynie kosztuje 7,00, a jeśli ktoś chce spędzić na nim 15 min z lampką wina albo prosecco – musi zapłacić 20 Chf za tę przyjemność.

Romanshorn to miasto portowe. Jest tu wiele do zobaczenia. Można wynająć łódkę i przepłynąć do Niemiec i Austrii. Należy przy tym jednak upewnić się, czy w dobie korony można. Przy nowym porcie znajduje się skatepark, plac zabaw dla dzieci i knajpki, które już od jutra otworzą swoje ogródki. Więcej o Romanshorn – TUTAJ.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.