Hotele Ibis Budget w Szwajcarii

Podróżując po Szwajcarii, wielu turystów szuka taniego hotelu, by się przespać, zjeść śniadanie i wyruszyć na zwiedzanie miasta. Godnymi polecenia są hotele sieci Ibis, znajdujące się w niemal każdym większym helweckim mieście.

Ibis (własna pisownia pisana małymi literami) to sieć hoteli francuskiej grupy Accor. Obejmuje łącznie 1929 hoteli marek Ibis, Ibis Budget (wcześniej Etap Hotels) i Ibis Styles (dawniej All Seasons). Sieć jest reprezentowana na całym świecie, a większość domów znajduje się w Europie. Jest to największa sieć zarówno pod względem liczby hoteli, jak i pokoi.

Pierwszy hotel sieci został otwarty w 1974 roku w Bordeaux we Francji jako hotel dwugwiazdkowy. Istotą tej koncepcji było umożliwienie obniżenia cen poprzez zmniejszenie wielkości i wyposażenia pokoi i restauracji. Goście powinni otrzymać podobny standard w każdym hotelu sieci.

Po zjednoczeniu Niemiec sieć hoteli rozszerzyła się również na nowe kraje związkowe. Oprócz Mercure, również należącej do Accor, Ibis przejął także dawne Interhotely. Marka stała się najważniejszym elementem dalszego rozwoju w Niemczech. Czasami Orbis był używany jako marka hoteli w centralnej lokalizacji, ale od 1993 roku hotele te ponownie nazywają się Ibis. Do 1991 r. Liczba domów wzrosła do ponad 250 na całym świecie. Pierwszy hotel poza Europą został otwarty w Fortaleza w Brazylii. W 1992 r. Ibis wszedł na rynek australijski, a następnie w 1997 r. otworzył pierwszy dom w Maroku. Później skupiono się na Ameryce Południowej. Po roku 2000 Ibis rozszerzył swoją obecność w krajach arabskich, Azji i Pacyfiku o hotele w Chinach, Kuwejcie, Rosji i Indiach.

W 1997 roku Ibis stał się pierwszą siecią hoteli w sektorze gospodarki na świecie, która otrzymała certyfikat ISO 9001. W 2011 r. Accor przemianował dwie marki All Seasons i Etap na Ibis. Etap został zastąpiony przez Ibis Budget, All Seasons przez Ibis Styles. Ibis otrzymał nową markę, zaprojektował także nowe łóżka Accor dla wszystkich hoteli w sieci.

Hotele Ibis

Ibis jest centralną marką sieci. Zazwyczaj są one dogodnie zlokalizowane, położone w centrum miasta lub w okolicy. Z reguły hotele Ibis są wyposażone w bar hotelowy, w poszczególnych domach znajduje się także restauracja. Są to często hotele, w których nie ma kuchni na lunch i kolację. Przekąski przygotowywane są jednak przez całą dobę. Są to głównie pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką (prysznic i toaleta) i klimatyzacją, a także szatnią, telewizorem i biurkiem. Charakterystyczne cechy to meble z jasnego drewna i ciepłe odcienie brązu.

20191020_Lugano2019_JoannaRutkoSeitler_-124
Basen w hotelu Ibis

Budget Ibis

Ibis Budget to tania hotelowa marka. Hotele te często znajdują się w pobliżu autostrad lub dzielnic handlowych, coraz częściej w centralnej lokalizacji. Małe pokoje są prosto umeblowane: mają łóżko typu queen-size z łóżkiem piętrowym powyżej. Mają też krzesło i stół, telewizor i często klimatyzację. Prysznic i toaleta zostały zintegrowane z pokojem lub umieszczone w małym oddzielnym pomieszczeniu. W wielu domach nie ma całodobowej recepcji, ale za to samoobsługowe zameldowanie.

IMG_20191017_174345
Standardowy pokój w Ibis Budget

Style Ibis

Ibis Styles to marka designerska sieci. Hotele znajdują się w centrum miasta lub w pobliżu znanych atrakcji. Pokoje jedno- lub dwuosobowe są większe niż w  Ibis Budget i Ibis, mają łazienkę z prysznicem i toaletą. Klimatyzacja, telewizor i większe biurko są również standardem. W hotelach Ibis Styles śniadanie i dostęp do Internetu są zwykle wliczone w cenę pokoju. Ibis Styles zorientowany jest na hotele butikowe i oferuje rozpoznawalne wnętrza wyższej jakości.
20191020_Lugano2019_JoannaRutkoSeitler_-122

W hotelach Budget, które do tej pory testowałam, Wi-Fi jest darmowe, a parking strzeżony płatny 20 CHF za noc. Śniadanie może, ale nie musi być wliczone w cenę. Może to zależeć od pośrednika, takiego jak np. Booking.com. Zawsze jednak istnieje możliwość dopłacenia za posiłek na miejscu. Otrzymamy w ten sposób dostęp do szwedzkiego stołu wraz z napojami. Śniadanie serwowane jest od 6.30 do 10.00.

Hotele Budget polecam osobom, które mają w planie tylko nocleg, chcą skorzystać z aktywności, jakie oferuje dane miasto, są przejazdem lub w delegacji. Pokoje są schludne i czyste, nie ma się do czego przyczepić. Polecane również dla rodzin w celach turystycznych. Jeżeli jednak rodzina chce odpocząć w Szwajcarii- polecam hotele rodzinne, o których pisałam TUTAJ.

Hotele Ibis Budget w Szwajcarii można znaleźć TU.

Miłego pobytu 🙂

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.