Hecht

Hecht to szwajcarski zespół popowo-rockowy, śpiewający w dialekcie. Założyli go Stefan Buck i Christoph Schröter, którzy pochodzą Lucerny i znają się jeszcze z piaskownicy. Wraz z Rolfem Furrerem założyli zespół „Seng“ około 2000 roku. Przez długi czas grali muzykę angielską, którą sami pisali. Na początku 2010 roku przerzucili się na szwajcarski dialekt i od tamtej pory tworzą właśnie taką muzykę. W 2011 roku do zespołu doszedł Philipp Morscher i Daniel Gisler, a nazwa przemieniła się w Hecht.

20180209_SMA2018_JoannaRutkoSeitler_-502

Ich pierwsza piosenka w mundracie (dialekcie) „Tänzer“ i „24 Bilder“ ujrzały światło dzienne jeszcze w tym samym roku. Jako support dla Baschiego i 77 Bombay Street, Hecht zyskał jeszcze większą sławę. W maju 2012 wydali debiutancki album „Wer zerscht s’Meer gsehd“. Zajął on 72 pozycję na szwajcarskiej liście przebojów. Na Swiss Music Awards zostali uhonorowani tytułem Najlepszego Talentu Narodowego.

20180209_SMA2018_JoannaRutkoSeitler_-8275

28 sierpnia 2015 r. Hecht wydał swój drugi album „Adam + Ewa“. Wzrósł on do 5 pozycji na liście albumów. W dniu 9 marca 2018 roku pojawił się trzeci krążek grupy „Oh Boy“ i zajął 2 miejsce na liście. Radio Pilatus napisało: «Suche riffy, chwytliwe dialektowe teksty i melodie, które nieuchronnie trzymają się pamięci …»

https://www.youtube.com/watch?v=GPnrmLQKACU
Znakiem firmowym grupy są  oryginalnie zaprojektowane teledyski i energiczne nagrania z koncertów. Ponadto członkowie zespołu są zauważani przez swoje występy taneczne, których choreografię układają do każdego klipu i koncertu.  Hecht współpracuje między innymi z producentem filmowym z Zurychu, Claude’em Gabrielem, który zrealizował także dwa ostatnie teledyski do utworu „Heicho“ i „Kawasaki“.

https://www.hechtimnetz.ch/

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.