Hafenkneipe zum Anker, Arbon

Hafenknajpe- jak nazwa wskazuje, wcale nie znajduje się przy Hafen, czyli porcie. Ba! W małej uliczce starego miasta.

haf

Jest to bardzo mały lokalik z miłą atmosferą, ale niestety, niepalący nie wysiedzą tutaj długo.

Kristina- szefowa i barmanka w jednym, serwuje nam dżumpeli-czyli lampkę szwajcarskiego wina i specjalność zakładu „Bodensee Wasser”, czyli wodę bodeńską. Jest to likier 25%, ale baaardzo zdradliwy.

Specjalne Menu 1 ( piwo 0.3l + 0,02 bodensee) kosztuje 6 fr., a Menu 2 ( 0,5l piwa + bodensee) = 9.80.

W środy od 18.00 można zjeść Hörnli bolognese czyli kluseczki z sosem pomidorowym za sznekli (5 fr.)porcja.

Jako jedyny bar regularnie, co roku, nieprzerwanie od 100 lat, organizuje spotkania przebierańców w karnawale, który w przyszłym roku przypada na koniec stycznia i potrwa do 8.02.2016.

Każdy dzień ma inny temat i inną ofertę konsumpcyjną. I tak np. we wtorek, pani, która przyjdzie przebrana za damę dworu Ludwika XY otrzyma w podzięce lampkę cüpli- czyli wina musującego, a każdą następną za połowę ceny.

Hafenkneipe jest typowym szwajcarskim barem. Mówi się w nim dialektami z różnych rejonów, gra się w jasse (karty), kości i inne gry, których do tej pory z nazwy ogarnąć nie mogę. Jeżeli kogoś nie rozumiesz, to jest twój problem, ale bywalcy są na tyle mili, że powtórzą zdanie w 10 innych dialektach, nie zniżając się do poziomu szkolnego języka niemieckiego. Srednia wieku na co dzień to jakieś 40 -50 lat, chociaż czasem można spotkać wielu młodych ludzi, którzy przychodzą posłuchać opowieści i niewybrednych dowcipów szefa. Pracowałam pod jego banderą i wiem, że jako nauczyciel zawodu (oczywiście wszystko w dialekcie), biznesmen i człowiek, jest jak najbardziej na swoim miejscu, a jego goście, gdy raz się do nich odezwiesz ciepłym słowem- na zawsze przyjmą cię do swojego serca.

hafenkn

Hafenknajpe polecam nie tylko na zimowe popołudnia i wieczory (czynne codziennie od 16.00 do północy) ale także w lecie. Mają mały ogródek, w którym w ciepłe dni można grilować.

Hafenkneipe zum Anker, Metzgergasse 1, 9320 Arbon

http://www.hafenkneipe-arbon.ch/

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.