Grischalodge-Post, Parpan- tanio i wygodnie.

Parpan to miasteczko w Szwajcarii w kantonie Gryzonia, liczące sobie ok 250 mieszkańców. Jednak w sezonie letnim i/a zwłaszcza zimowym, zamienia się w tętniącą życiem oazę dla turystów.

IMG_20191215_094717.jpg

Leży po między Chur i Lenzerheide na wysokości 1493 m n.p.m. Gmina jest częścią regionu turystycznego Lenzerheide. Ze wsi można wejść do terenów narciarskich po obu stronach doliny, Rothorn i Danis Stätz. Parpan jest także celem stoku Pucharu Świata nazwanego na cześć szwajcarskiego zawodnika Silvano Beltrametti. Parpan jest częścią regionu narciarskiego Arosa Lenzerheide od zimy 2013/14.

Na przyległych terenach jest wiele ścieżek dla wędrowców, a także w zimie dla sympatyków nart biegowych.

We wsi znajduje się parę niedrogich hoteli. Niedrogie są dlatego, że do wyciągów narciarskich trzeba dojechać albo autem, albo najlepiej autobusem 182, który kursuje co pół godziny.

Budynek przy głównym placu „robi“ za stację autobusową, pocztę, kawiarenkę, biuro informacji turystycznej, plac zabaw dla dzieci i sklep z podręcznymi artykułami. Pracują w nim dwie młode, życzliwe i bardzo pomocne panie.

W Parpan można zobaczyć Schlössli Parpan, czyli zameczek, zbudowany w 1550 roku i kościół reformatorski. Dla miłośników sportu jest dostępne centrum sportowe. W zimie jest tu także lodowisko.

IMG_20191214_161725.jpg

A teraz przejdźmy do hotelu. Wybrałam Grischalodge ze względu na niską cenę i śniadanie w niej zawarte. Razem z dzieckiem zapłaciłam 106 Chf. Jednak jeśli śledzicie oferty na Booking.com, może się Wam trafić jeszcze coś tańszego.

Budget Zimmer, który dostałam nie obfitował w jakieś wspaniałości. Ot, podstawowe udogodnienia: prysznic, toaleta, łóżka i telewizor.

IMG_20191214_153052.jpg

Śniadanie podawane jest od 7.30 do 10.00 i też do 10.00 trzeba się wymeldować. Jeżeli jednak zostajecie dłużej niż jedną noc i chcecie zjeść tam kolację, należy to zgłosić w recepcji.

Grischalodge jest dobrym miejscem dla grup. Posiada także pokoje wieloosobowe. W Wolnym czasie można skorzystać z sauny lub jednego z licznych pokoi gier. Flipersy, piłkarzyki i bilard- to tylko niektóre z nich.

Hotel jest czynny w godzinach rannych, a potem dopiero popołudniowych. Zameldowanie odbywa się od godz. 15.00. Jeżeli będziecie wcześniej, zawsze możecie skoczyć na „pocztę“ wypić kawę lub piwko 😉

Grischalodge Post

Hauptstrasse 22

7076 Parpan

Telefon: 081 382 23 32

https://www.grischalodge.net/

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.