Gesundhotel Bad Reuthe

Dziś zapraszam Was do zdrowotnego hotelu Bad Reuthe w Austrii, w malowniczym regionie Bregenzerwald. Znajduje się on blisko granicy ze Szwajcarią i wcale nie wymaga przejazdu przez jakiekolwiek pasy/przełęcze, które w zimie są zamknięte ze względu na warunki pogodowe.

Sam hotel mieści się w mieścinie Reuthe, która liczy sobie nieco ponad 650 mieszkańców. Jest to wioska turystyczna, gdyż dookoła znajduje się wiele kolejek narciarskich, szlaków do wędrówek i dla narciarzy-biegaczy, a liczne pola wrzosowe i bagna, dostarczają błota do wielu zabiegów kosmetycznych. Leży na wysokości 650 m.n.p.m. między halami i lasami, między górami i jeziorkami.

Od 250 lat Reuthe słynie z kąpieli borowinowych, ale dopiero od 35 jest oficjalnym Welness, do którego przybywają turyści z państw ościennych. Najwięcej właśnie ze Szwajcarii, gdyż austriackie ceny tu nie zabijają.

Uwaga! Średnia wieku to jakieś 60 lat, gdyż ośrodek prowadzi także konsultacje i zabiegi na osteoporozę. Hotel jest jednak przygotowany na odwiedziny najmłodszych. Kąciki zabaw, małe baseny i huśtawki to tylko niektóre z propozycji.

Kuchnia…regionalna, sezonowa i przede wszystkim znakomita! Rano śniadanie składające się z najlepszych produktów od pobliskich rolników, obiad i kolacja również. Na „dzień dobry“ wita nas bufet sałat i sałatek, zupa (codziennie inna), 2 główne dania do wyboru (mięsne albo wegi) i deser, którym mogą być lody, specjalności dnia lub talerz serów. Za napoje płaci się osobno.

Jest także możliwość wybrania dań bezcukrowych i „wyszczuplających“ 😉 niestety nie da to nic osobom na diecie, gdyż zaraz po obiedzie w lobby można spałaszować tutejsze torty lub ciasta. Wybór jest niesamowity!

Hotel oferuje różne rodzaje pobytów wraz z kuracją. Na przykład odchudzającą. Kosztują one różnie w zależności od pakietu. Zwykły pobyt można „wyszarpać“ tanio na booking lub innej podobnej platformie. Można wybrać opcję „Halbpension“ (czyli śniadanie i kolacja) lub Vollpension, czyli śniadanie, obiad i kolacja. Różnica to ok. 5 Euro. Oprócz spania i jedzenia w cenie jest dostęp do saun, basenów, sal treningowych i…bezpłatny parking. Masaże, fryzjer i zabiegi kosmetyczne (kąpiele błotne, oczyszczanie twarzy itp) rządzą się swoimi cenami na miejscu.

Hotel organizuje wiele atrakcji bezpłatnych na miejscu. Na przykład codziennie rano gimnastykę wodną, aerobik, wieczorne koncerty, wieczorki taneczne, popołudnia majsterkowicza dla dużych i małych (tu akurat płaci się tylko za materiały użyte do zabawy), nording walking i inne.

Rodzina Fritz prowadzi ten hotel już od paru pokoleń. Rozrósł się od ostatniego mojego pobytu. Dobudowano parę skrzydeł budynku, dokupiono budynki nieopodal. W Zimie było to trochę udręką, gdyż z małym dzieckiem musiałam przechodzić z jednego domu do drugiego…“Zapakuj“, przeprowadź,“rozpakuj“, nakarm i…a piać od nowa. Teraz byłam w budynku głównym, gdzie z pokoju do sauny mogłam przejść praktycznie na golasa.

Reute to nie miejsce dla żądnych przygody. To miejsce na odpoczynek i leniuchowanie. Ale jeśli komuś, tak jak mi, się znudzi, może wybrać się do pobliskiego Bezau. Od początku wiosny, do połowy października odbywa się tam targ miejski. Zawsze w piątki od 9.00 do 12.00. Przy czym o 12.00 nikt już niczego nie kupuje, ale wszyscy „degustują“ tutejsze białe wino.

Znajdują się tu różnego rodzaju kolejki. Najmłodszą, zbudowaną w 2009 roku jest kolejka linowa. Jest ona letnia, bo ostatni kurs odbywa się 3 listopada. Wiedzie na wysokość 1640 m. Można tam także spokojnie się wdrapać. Szlak jest stromy, ale dostosowany nawet dla wózków. Na górze czeka taras widokowy i restauracja panoramiczna. W Bezau znajduje się wiele muzeów, w tym także Museumbahn. Można przejechać się kolejką parową, niestety jej rozkład jazdy trzeba wcześniej sprawdzić w internecie.

Jeżeli zatrzymacie się w jakimś hotelu w Bregenzerwald na 3 noce lub dłużej, otrzymacie kartę rodzinną/turystyczną, uprawniającą do korzystania ze wszystkich kolejek za darmo. Na kartę można taniej wejść do muzeów, do niektórych wręcz gratis, a jeśli nie chcecie poruszać się tam własnym autem, możecie podjechać wszędzie autobusem na tą właśnie kartę.

Inną formą aktywności może być spacer do Mellau wzdłóż rzeki Bregenzeraare i obejrzenie wodospadów. Trasa z Bad Reuthe to ok. 2 h marszu.

W zimie proszę zabrać ze sobą narty biegówki, gdyż te wszystkie dziś jeszcze zielone łąki, to trasy narciarskie, które, gdy nadejdzie czas bielą się po horyzont.

Miłego pobytu i leniuchowania.

Ps. Kto nie chce leniuchować może tu też wynająć rower i zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.

Adres: Gesundhotel Bad Reuthe

Bad 70

6870 Vorderreuthe, Austria

Tel. 0043 (0)5514 2265-0
Fax 0043 (0)5514 2265-100
E-Mail office@badreuthe.at

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.