Gdzie na balangę…18/19/20.03.2016

Ja sobie już od wczoraj zadaję to pytanie. Iść czy nie ruszać się z domu?

W Piątek bowiem w Zurichu jest rozdanie nagród filmowych. Jedną z nominowanych jest firma mojej szwagierki, Cornelii, o której już wspominałam na blogu przy okazji premiery filmu „Köpek“. Szwajcarskie Oskary będą transmitowane o 20.00 na SRF1. Maximage dostało 8 nominacji w 8 kategoriach na 12 możliwych…

Ale jestem dumna! Tak dumna, że pozwalam sobie wstawić linka do artykułu w czwartkowym NZZ. TU

No, ale tym, którym siedzenie przed tv w piątkowy wieczór nie sprawia przyjemności i chcieliby  gdzieś wyjść, polecam:

Altnau– Klub S-KA TU . Dla miłośników muzyki irlandzkiej wystąpi Coverleaf brogues. Wstęp wolny, zrzutka, a początek o 21.00.

altnau18

Altstatten SGAppenzeller Echo & Goran Kovacevic wystąpią o 20.00 w Diogenes Theater, przy Kugelgasse 3.

Arbon: – w Triebwerk, przy Bildstockstrasse 5, wystąpi Grupa Steaming Satellites o 21.30, a w El Asturiano przy Hauptstrasse 7- The Ibericos o 22.00.

W Berneck Basement Barbeque– rock z dobrym winem .TU bliższe szczegóły…

W Panem Romanshorn– wieczorek jazzowy z Jürgenem Waidele i jego przyjaciółmi. Godz. 20.30, Hafenstrasse 62, wstęp wolny.

Sargans– o 20.30 w Zunfthaus zum Löwen, w Jazzkeller, przy Stadtchenstrasse 60, blusik grupy Blues Eaters.

W St.Gallen  zaś Gypsy Jazz z Cafemoustache. Caffeehaus, przy Linsenbuehlstrasse 77. Godz. 20.00.

Walenstadt. Boomerang Bar. Hoehenweg 76. O 20.00 Hank Davison:walenstadt 18

W Weinfelden fani muzyki klasycznej znajdą dla siebie coś miłego. Orkiestra kameralna z Amriswil zagra o 20.00 koncert w Kościele Katolickim

Wil. W Gare de Lion koncercik Yokko. 21.00.

Zurich… w Hallenstadion występuje Sunrise Avenue. Drzwi otwarte od 20.00, a bilety można jeszcze kupić na http://www.starticket.ch

W sobotę, 19.03. wyłaniamy się z dziupli i idziemy do:

Altnau– na country party z grupą Howdy od 21.00. S-Ka.

W Rorschach mamy parę propozycji. Albo odwiedzimy A-cappelle-festival: to znaczy 5 różnych formacji na 5 różnych scenach w…. Stadthof, Engeless am See, Mariaberg, Wartegg lub Mozart… link TU , albo wpadamy na imprezkę dla kobiet, która rozpoczyna się o 19.00 w Schulhaus Pestalozzi przy Reitbahnstrasse 48.

W Solothurn wystąpi Bligg. O 20.00 otwarcie sali, w Kulturfabrik Kofmehl. Wjazd 55 franiow, a bilety można nabyć na http://www.starticket.ch

St.Gallen. Wczoraj było dla fanów irlandzkiej, dziś szkockiej muzyki. Schotisch Burns Night. Rozpoczyna się o 20.00 w Regierungsgebaeude Pfalzkeller, przy Klosterhof.

I Hajlajt-dla mnie przynajmniej, ale niestety nie pojadę. W Zug, w Kulturzentrum Galvanik o 20.30 wystąpi  Ian Paice (Deep Purple) z Purpendicular. Miejsca już tylko stojące za 38 frania.

20.03.2016. Niedziela. Do odespania, albo zwiedzania, albo wpadnięcia do kościółka. o 12.30 na  polską mszę w Arbon, a od 14.00 w Billard Pub, przy Rebenstrasse 9 świętujemy zwycięstwo naszego kolegi Cello w siłowaniu się na rękę. Był najlepszy  w mistrzostwach Szwajcarii i to nie jest jego pierwszy tytuł….

Więcej grzechów nie pamiętam….ale jeśli chcecie jakieś wygrzebać, to zapraszam na http://www.tagblatt.ch i http://www.zuritipp.ch.

Nie mam pojęcia jak się sprawa przedstawia w Bernie, Genewie i Lugano. Jeśli więc macie jakieś namiary na strony z tamtych stron, to proszę o podzielenie się…miłego 🙂

 

 

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.