Gasthof Linde, Höchst, Austria.

Komuś, kto szuka spokojnej przystani na przykład na Weekend, polecam Linde w miejscowości Höchst, w Austrii, zaraz przy granicy ze Szwajcarią. Czy w lecie, czy w zimie, jest to bardzo dobra baza wypadowa. Hotel i restauracja zdobyły w minionym czasie mnóstwo nagród szwajcarskich, austriackich i międzynarodowych, i mają się czym pochwalić.

Zacznę od opisu hotelu, bo wydaje mi się prościej. Doba kosztuje tu już od 90 euro od osoby za pokój. Można połączyć to z wejściówką do Mineralbad w St.Margaretten. Ale uwaga! Proszę najpierw sprawdzić możliwości, gdyż baseny i sauny przez rok były zamknięte w celu renowacji. Otwarte zostały dopiero parę dni temu i jeszcze nie wszystkie oferty są dostępne.

Choć obiekt jest jak najbardziej przyjazny rodzinom, polecam go raczej na wypad we dwójkę. W ofercie znajdują się wieczorki taneczne, koncerty i kolacje dla zakochanych… a wiadomo, przez żołądek do serca…

A ten żołądek ma się na co cieszyć. Menu zmieniane jest sezonowo, na talerzu lądują produkty regionalne i dania własnej roboty. Z puszki to nawet tu koli nie mamy. Wszystko jest bowiem mądrze rozplanowane i podawane.

_20161102_124835
Jesienne Menu

Jak widzicie, sześciodaniowe menu kosztuje tylko 58 euro, a można pojeść i spróbować wszystkiego, co akurat natura dała. Przyznam, że po takim żarciu ciężko się ruszyć, więc zawsze możemy wziąć tylko to, na co mamy ochotę.

I tak na początek podjeżdża nam pod nos Pozdrowienie z Kuchni, czyli talerzyk ze specjalnością zakładu do spróbowania. Amuse Bouche jest gratis i dostają go wszyscy przy stole równocześnie.

_20161102_124953

Na przystawkę możemy wybrać różnego rodzaju sałatki, zupki i inne regionalne twory. Na moim talerzu znalazła się galaretka z jelonka z dekoracją, którą oczywiście można zjeść.

_20161102_125041W międzyczasie możemy zamówić wino. Czy to białe, czy czerwone, w piwnicy Linde znajdują się najlepsze marki.

Jako, że Linde odwiedzam zawsze z rodziną, każdy z nas bierze do jedzenia co innego. Wędrują wtedy nad talerzami widelce obłożone pysznościami, w każdym kierunku, gdzie buzie otwarte.

dsc_1019
Fileciki z jelenia w sosie winno-figowym z dodatkiem regionalnych warzyw

 

dsc_1018
Medaliony z jagnięcia w sosie grzybowym
_20161102_125141
Spagetti w sosie pomidorowym, porcja dla dzieci

Deserków mamy tyle, że trudno się oprzeć i zdecydować. Wybierać możemy w ciastach, własnej roboty pralinach lub takich misz-masz jak na poniższych zdjęciach:

O cenach nie będę pisać, bo wiadomo, kuchnia z trochę wyższej półki, porównywalna cenowo, ale nie jakościowo do szwajcarskiej. Poza tym, każdy może znaleźć tu coś dla siebie.

Adres:

Die Linde

Kirchplatz 16   |   A-6973 Höchst
Tel +43 5578 75378
Fax +43 5578 75378-6
E-Mail: office@die-linde.at

http://www.die-linde.at

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.