Felicitas…dla rodzin w Szwajcarii

Felicitas jest to zrzeszenie w Szwajcarii, które pomaga młodym, rześkim… rodzinkom.

Nie musisz być Szwajcarką, by na pomoc nowo narodzonemu dziecku, stawiła się horda Szwajcarek, bądź innych narodowości pomocniczek.  Wystarczy, że masz w Helwecji adres zamieszkania, a już dostajesz od fundacji wszystko, co najlepsze. Nie wiesz o tym? Już Ci mówię….

Będąc w ciąży, idziesz do swojego  lekarza-położnika. Dostajesz od niego Mama-Kofer(kuferek mamusi). Tam znajdują się podstawowe produkty higieniczne, jakie młoda mama potrzebuje. Czyli wkładki higieniczne na okres ciąży, podpaski, książki o dziecku, pierwsze pieluszki i 100 tyś.porad co masz zrobić gdy…( o tych poradach nie czytaj na forach, gdyż jeśli przyjdzie do rozwiązania, pakuj torbę i spadaj do szpitala….)

fe

 

 

W kuferku możesz dostać różne rodzaje witamin, propozycje ćwiczeń i gutscheiny. Wszystko to wykorzystasz z nadmiarem….

Od Lekarza co 3 miesiące powinnaś dostać : Mama-kofer, Baby-kofer, Kinder-Kofer i Junior-Kofer. Czyli razem 4 kuferki. Jeśli masz dobrego lekarza, albo i nie dobrego, który w Szwajcarii nie ma „znajomości“, zapytaj swojej szwajcarskiej sąsiadki,  gminy albo mnie. Felicitas działa na zasadzie pomocy rodzinom, bez wzbogacania się.

fe1

To, co dostaniesz od ginekologa, dostaniesz z nadwyżką od Felicitas. Kuferki są podobne. Nie bój się, zamelduj się. Dzieciaki, urodzone w CH do roku (data urodzenia), wzięłaś ślub do roku wstecz w Helwecji? Egal ze Szwajcarem, Polakiem, czy Włochem…mieszkasz tu… Zamelduj się! Dostaniesz parę bonów na przetrawienie…( bony na zakup tańszych obrączek, rabaty na łóżka małżeńskie i parę próbek szwajcarskich specyjałów: rivella, makarony, kasze, słoiczki, sosy itp.)

A teraz moje story…  Mieszkałam z ówczesnym /teraźniejszym mężem w SG.  Zaszłam w ciążę.  Sąsiadka „zamówiła“ mi Felicitas. Przyszła pani, z perfekcyjnym angielskim i niemieckim. Była to Słowaczka… ostatecznie pogadałyśmy po swojemu. To ona pokazała mi te szwajcarskie możliwości. Nie bój się zamówić sobie pani z Felicitas. Jeśli nie przyjdę ja, zrobi to Czeszka,  Słowaczka, albo Ruska, która się z tobą dogada. Jeśli ja ciebie zaproszę do współpracy, nie otrzymam z tego tytułu żadnych pieniędzy. Ty możesz tylko zyskać. Sprawdź sama:

http://www.felicitas.ch

Strona dostępna w niemieckim, francuskim i włoskim……

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.