Fabryka czekolady Maestrani

Kiedy wszyscy cieszą się z otwarcia nowej fabryki czekolady pewnej firmy w Zurychu, ja zapraszam Was dziś do innej, w kantonie St. Gallen, która jest równie znana w Szwajcarii. Maestrani, bo to o niej mowa, znajduje się we Flawil, produkuje ok. 3500 ton czekolady rocznie, a eksportuje ok 35% produkcji na cały świat.

Jeśli spojrzysz na świat oczami miłośnika czekolady, rozpoznasz prawdziwe piękno i szczęście ”.

Aquilino Maestrani (1814–1880)

Aquilino Maestrani był jednym z ojców założycieli kultury czekolady, która trwa do dziś. W 1852 roku ambitny przedsiębiorca i wynalazca założył firmę Maestrani i ukształtował szwajcarską historię.

Maestrani produkuje czekoladę z wielką dbałością o szczegóły, wyłącznie we Flawil w Szwajcarii. Trzy marki domowe Minor, Munz i Maestrani są znane poza granicami kraju i obejmują 150 produktów. W świecie Maestrani’s Chocolarium produkcji czekolady można doświadczyć z bliska.

Kultowa marka dla miłośników czekolady i orzechów istnieje od 1936 roku. Minor to do dziś batonik z największą ilością i najlepszymi orzechami laskowymi. Przynajmniej jeśli wiewiórka się nim podzieli…

To nie wielkie historie sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, ale te pospolite. Wraz z Pro Familia Switzerland, tradycyjna marka czekolady Munz angażuje się w projekty promujące społeczność.

Starannie dobrane surowce w połączeniu z doskonałymi recepturami tradycyjnej branży cukierniczej sprawiają, że czekolady Maestrani są wyjątkowe. Cieńki kształt batonów wzmacnia doznania smakowe i ich charakter.

Czekolada uszczęśliwia. Ale jak szczęście dostaje się do czekolady? To można odkryć na wizycie w Fabryce, która oferuje interaktywną wycieczkę przygodową dla małych i dużych, wgląd w produkcję na żywo (od poniedziałku do piątku), słodkie przekąski prosto z linii produkcyjnej i za dodatkowe 10 CHF możliwość wyprodukowania własnej czekolady.

Maestrani’s Chocolarium oferuje również zabawę na powietrzu. Na 6 stacjach trzeba poszukać „znajomych, którzy pomagają przy produkcji“. To najczęściej jest Globi, który gdzieś się schował. Po drodze odkryjecie ciekawostki o przyrodzie, a jeżeli nie uda Wam się rozwiązać wszystkich zadań to i tak czeka na Was słodka nagroda pocieszenia w tamtejszym sklepiku.

Wycieczka na zewnątrz rozpoczyna się przy wejściu do Chocolarium Maestrani w godzinach jego otwarcia i wiedzie przez rezerwat przyrody Botsberger Riet, który znajduje się obok. Trasa o długości 2,3 km nadaje się również dla wózków dziecięcych.

W fabryce można również pójść na kursy odlewania czekolady i zorganizować urodziny dziecku z profesjonalnym cukiernikiem.

Fabryka otwarta jest codziennie od 10.00 do 18.00 w tygodniu, a w weekend od 10.00 do 17.00. W każdym pomieszczeniu jest obowiązek noszenia maseczek.

Ceny wstępu i inne informacje znajdziecie na https://www.chocolarium.ch

Maestrani’s Chocolarium

In der Schokoladenfabrik von Maestrani
Toggenburgerstrasse 41
9230 Flawil bei St. Gallen, Schweiz
☏ +41 (0)71 228 38 88


Ein Kommentar

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.