El Asturiano/ La Bodega, Arbon

Odrobinę Hiszpanii  mamy w Arbon . Ba! Nawet dwie odrobiny. Ale dziś zajmiemy się tą w samym sercu miasta.

ast

El Asturiano, znajduje się przy Hauptstrasse 7 na pierwszym piętrze i oferuje hiszpanskie specyjały.Najlepsze z nich – to różnego rodzaju Tapas, czyli małe przekąski, które mogą przybrać formę wegetariańską, mięsną i owoców morza.

Tapas
Tapas

Można je podawać na ciepło i zimno. Mała porcja mieszanych tapas (5 szt.) kosztuje już od 26,00 fr. A te z mięsem i rybką-31,00. Oprócz tapas, skosztujemy tu paelli, którą trzeba trochę wcześniej zamówić dla więcej niż jednej osoby.

Paela
Paela

Po daniu głównym polecam Crema Catalana (kataloński krem) za 9,00 fr. Jest tak dobry, że gdy idę tam na kolację z rodziną, nie kończy się na jednej porcji.  W międzyczasie humor poprawimy sobie pysznym hisypańskim winem, którego w knajpce jest pod dostatkiem.

El Asturiano organizuje też dni kultury hiszpańskiej. Co roku zobaczymy na nich muzyków prosto z Barcelony, pokazy flamenko, możemy nauczyć się grać na cajon (czytać: kachon), lub spróbować nauczyć się hiszpańskiego na szybko.

Fiesta Espanola
Fiesta Espanola

Juan und Montse mają też swój „straszny” partyserwis. I nie chodzi tu tylko o potworne potrawy, jakie serwują na Haloween, ale także własnoręcznie wykonują maski.

 

hal2

Schodząc do piwnicy, zobaczymy trochę inny świat. W La Bodega usiądziemy przy wielkim drewnianym stole i ciosanych pniach, napijemy się dobrego wina lub fantazyjnych mieszanek z ginu, a w piątek i sobotę usłyszymy muzykę hiszpańską na żywo w wykonaniu Paolo z kolegami.

Oba hiszpańskie światy otwarte są od wtorku do soboty. La Bodega tylko wieczorami, a El Asturiano od 11.00-14.00 i od 17.00 do 23.00. Restauracja w południe zaprasza również na obiady w cenie od 14,00fr.

Wiecej informacji na http://www.elasturiano.ch

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.