Eiszauber St.Gallen

Eiszauber to nic innego jak lodowisko. Znajduje się ono w St. Gallen, w Kreuzbliche Park, zaraz obok hali sportowej.

Funkcjonuje już od końca listopada, ale mi się udało tam dotrzeć dopiero teraz. Wiadomo, dni wolne od szkoły i pracy…ale co za tym idzie- więcej ludzi, zwłaszcza w weekendy. Otwarte będzie do 27.01.2019, więc jeszcze macie czas, by tam zajrzeć…

20181229_Eiszauber_JoannaRutkoSeitler_-5

Lodowisko jest niewielkie, ale za to wokół niego znajdują się trasy, którymi można śmigać z nieograniczoną prędkością. Trzeba się jednak trzymać pewnych reguł. Przede wszystkim uważać na innych łyżwiarzy, a zwłaszcza na dzieci, które wjeżdżają na drogę z pomocnymi foczkami.

Obok lodowiska znajduje się drugie- jeszcze mniejsze, które służy do grania w curling, narodowy sport zimowy Szwajcarów. Nie potrzebne są żadne przygotowania, grę w zimowe kręgle można rozpocząć od razu. Maksymalna liczba graczy na ścieżce to 10 osób, niestety od 14 roku życia.

Dla tych, któży na łyżwach nie jeżdżą lub chcą sobie zrobić przerwę, na dworze czeka budka z przekąskami i napojami, a obok lodowiska drewniana chata, w której można się ogrzać i zjeść szwajcarskie specyjały takie jak różnego rodzaju fondue (od 29 CHF), reklette (29,00), deska mięs i serów (od 11 CHF), jak i sałaty (od 8,50) czy zupy (od 9,50). Całe menu znajdziecie TU.

Na lodowisku organizowane są różne imprezy i skoro nie masz planów na sylwestra, możesz skorzystać z oferty Eiszauber. Od 20:00 będzie tam zorganizowane disco na łyżwach. Wszelkie info TU.

Ceny wstępu i wynajmu łyżew:

20181229_Eiszauber_JoannaRutkoSeitler_-16

Trzeba zaznaczyć, że osoby, które posiadają kartę Coopa mają zniżki.

Teren jest ładnie przystrojony, wieczorami pięknie oświetlony i warto go odwiedzić choćby po to, by w przyjemnej zimowej atmosferze napić się grzańca. Wstęp na teren jest wolny, dopiero korzystanie z lodowiska jest płatne, ale nieograniczone czasowo.

Miłej zabawy!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.