Dzień Babci i Dziadka. Jak to ogarnąć ze Szwajcarii i nie tylko?

Już za chwilę dzień naszych babć i dziadków. Większość z nich pozostało w Polsce, a my na tej obczyźnie za chlebem…Nie zapominamy jednak opowieści dziadka przy piecu, kuchni wypełnionej zapachem pieczonego ciasta, ciepłych oczu babci i dotyku jej papierowych już rąk. W takie święta chciałoby się z powrotem do kraju, na babciną pomidorówkę i kawałek placka, a tu nie ma jak. Dziadkowie na pewno ucieszą się z telefonu, popłyną łzy szczęścia, posypią się pytania: i jak tam wnusiu na tej zagranicy? Dobrze się odżywiasz? Kiedy wrócisz?…Moich babć i dziadków już na świecie nie ma, ale pamiętam, że te pytania zadawane były najczęściej.

Aby zrobić miły prezent dziadkom – w czasach internetu – wcale nie musisz jechać do Polski. Ba! nie musisz nawet wychodzić z domu. Internety oferują wiele rozwiązań, ale nie zapomnij- najlepszym prezentem jest obecność.

Szwajcarska poczta

04

Na każdej poczcie w Helwecji, w dziale pocztówkowym dostępne są czekolady, które można wysłać jako kartkę z dowolnej okazji. Koszt czekolady z kartką to ok. 8 CHF plus znaczek, który naliczany jest od szybkości doręczenia (A-Post- szybko lub B-Post- wolniej tzn. normalnie) i wagi prezentu. Przed świętami płaciłam za całość chyba 13 CHF A-Post. Mina odbiorcy- BEZCENNA!

Poczta kwiatowa

o2

Oprócz przepięknych bukietów firmy posiadają oferty specjalne na Dzień Dziadków. Do kwiatów może być dołączony upominek w postaci czekoladek, Biovital czy butelki z trunkiem wysokoprocentowym. Możemy również zamówić kosz upominkowy. Czas realizacji zamówienia od 1,5 do 2 godzin na terenie całego kraju.

www.pocztakwiatowa.pl

www.e-kwiaty.pl

www.florist24.pl

Babeczkowa poczta

o3

To rozwiązanie dla łasuchów. Na stronie, która poleca się na Facebooku- Cookie with love możemy zamówić babeczki różnego rodzaju i o różnej wielkości i przesłać je wybranej osobie wraz z liścikiem.

www.babeczkowapoczta.pl

Rozwiązań jest o wiele więcej. Możesz zamówić prezent na Ebay czy allegro i wysłać go pod wskazany adres.

Możesz poprosić rodziców, aby w twoim imieniu coś dostarczyli.

Możesz też stanąć w progu z bukietem kwiatów i samemu złożyć życzenia, gdyż w tym roku dni dziadków wypadają w weekend.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składam najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnucząt! A Wam- byście pamiętali i spędzali z nimi jak najwięcej czasu!

o5

Fot. Pixabay

3 Kommentare

  1. Jak byłam dzieckiem robiłam osobiście laurki. Niedawno zmarła moja mama – sprzątając w jej rzeczach znalazłam wszystkie laurki od wnuków (mimo, że najstarszy wnuk ma już prawie 30 lat) czyli to jest ważna dla nich

  2. Miło powspominać stare, dobre czasy, gdy szykowałam własnoręcznie robione laurki na to wyjątkowe święto. Kiedyś babci i dziadkowi zrobiłam kapcie z papieru 🙂 Fajne propozycje prezentów, na pewno wiele osób z nich skorzysta 🙂

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.