Dzień Babci i Dziadka. Jak to ogarnąć ze Szwajcarii i nie tylko?

Już za chwilę dzień naszych babć i dziadków. Większość z nich pozostało w Polsce, a my na tej obczyźnie za chlebem…Nie zapominamy jednak opowieści dziadka przy piecu, kuchni wypełnionej zapachem pieczonego ciasta, ciepłych oczu babci i dotyku jej papierowych już rąk. W takie święta chciałoby się z powrotem do kraju, na babciną pomidorówkę i kawałek placka, a tu nie ma jak. Dziadkowie na pewno ucieszą się z telefonu, popłyną łzy szczęścia, posypią się pytania: i jak tam wnusiu na tej zagranicy? Dobrze się odżywiasz? Kiedy wrócisz?…Moich babć i dziadków już na świecie nie ma, ale pamiętam, że te pytania zadawane były najczęściej.

Aby zrobić miły prezent dziadkom – w czasach internetu – wcale nie musisz jechać do Polski. Ba! nie musisz nawet wychodzić z domu. Internety oferują wiele rozwiązań, ale nie zapomnij- najlepszym prezentem jest obecność.

Szwajcarska poczta

04

Na każdej poczcie w Helwecji, w dziale pocztówkowym dostępne są czekolady, które można wysłać jako kartkę z dowolnej okazji. Koszt czekolady z kartką to ok. 8 CHF plus znaczek, który naliczany jest od szybkości doręczenia (A-Post- szybko lub B-Post- wolniej tzn. normalnie) i wagi prezentu. Przed świętami płaciłam za całość chyba 13 CHF A-Post. Mina odbiorcy- BEZCENNA!

Poczta kwiatowa

o2

Oprócz przepięknych bukietów firmy posiadają oferty specjalne na Dzień Dziadków. Do kwiatów może być dołączony upominek w postaci czekoladek, Biovital czy butelki z trunkiem wysokoprocentowym. Możemy również zamówić kosz upominkowy. Czas realizacji zamówienia od 1,5 do 2 godzin na terenie całego kraju.

www.pocztakwiatowa.pl

www.e-kwiaty.pl

www.florist24.pl

Babeczkowa poczta

o3

To rozwiązanie dla łasuchów. Na stronie, która poleca się na Facebooku- Cookie with love możemy zamówić babeczki różnego rodzaju i o różnej wielkości i przesłać je wybranej osobie wraz z liścikiem.

www.babeczkowapoczta.pl

Rozwiązań jest o wiele więcej. Możesz zamówić prezent na Ebay czy allegro i wysłać go pod wskazany adres.

Możesz poprosić rodziców, aby w twoim imieniu coś dostarczyli.

Możesz też stanąć w progu z bukietem kwiatów i samemu złożyć życzenia, gdyż w tym roku dni dziadków wypadają w weekend.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składam najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnucząt! A Wam- byście pamiętali i spędzali z nimi jak najwięcej czasu!

o5

Fot. Pixabay

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.