Drugi weekend sierpnia…

Łoj ciężko będzie cokolwiek wybrać, tym bardziej, że pogoda taka byle jaka. Zurich opanowuje gorączka sobotniego dnia, czyli Streetparade. Ale może po kolei.

Jak już pisałam w zeszłym tygodniu, od 9.08. zaczął się festiwal w Schaffhausen– Stars in Town. Potrwa jeszcze do soboty, a bilety można nabyć na http://www.starticket.ch. Niestety, te na czwartek są już wysprzedane.

Od 10.08 trwa także Rock Altitude Festival w Le Locle. Potrwa do soboty, a co, kto, jak i po co jest umieszczone Tu.

Piątek 12.08.2016.

Aarau.12-13.08.2016. Jam Open Air: Blues, Jazz, Reggae, Funk:

aara

Arbon. Kulturcinema, przy Farbgasse, organizuje Sommerfest w ogródku. Przy złej pogodzie odbędzie się on w hali. Potrwa od 19.00 do 01.00.

Basel. Tu bawią się już od jakiegoś czasu, na imprezie, która się zowie Im Fluss. Potrwa jeszcze do soboty, a info znajdziecie na http://www.imfluss.ch .

Od dziś można pobawić się także na Open Air Basel.

Bottighofen.(8598). Seenachtfest. 12-14.08.2016. Info na fejsie TU.

Erlach (BE). Lakeland Festival 2016. http://www.lakelandfestival.ch

Lichtensteig. Tu mamy Jazztage Lichtensteig 2016. Info tutaj.

Kreuzlingen. Fantastical/ Seenachtfest. W porcie w ramach ichniejszego Seenachtfest odbywa się kilka imprez od 16.00 do niedzieli do 18.00. Do wyboru: Rüttelhütte Air Contest (jest to ostatnia runda, na której zagra 5 kapel rockowych z regionu, a całkowity finał odbędzie się w październiku w Hauptwil TG- o tym jeszcze będzie), Schlager Nacht, Lunapark, Kinderland i wiele innych. Wszelkie info znajdziecie na http://www.fantastical.ch

Schaffhausen. W Kammgarn, przy Baumgartenstrasse 19, Inner Circle Jam. Czyli Regge w najlepszym wydaniu. Początek już o 20.00.

Zofingen. Do niedzieli potrwa Heitere/Open Air. Info Tu.

Sobota, 13.08.2016.

Festiwale trwają, a my wybieramy się grupowo do Zurichu. O 13.00 zaczyna się największa parada miłości w Europie. Nie obejmuje tylko Seefeld, czyli placu przy jeziorze, gdzie jest największe skupisko tirów z muzyką różnego rodzaju, przebierańców i party od wyboru do koloru, ale także całe miasto, które stara się ściągnąć profity z przybyłych gości. Jest do nie tylko dobra okazja do zarobku, ale również do zaprezentowania swojego klubu, czy innego geszeftu. Na Streetparade zjeżdżają bowiem nie tylko miłośnicy zabawy, ale także media z całego świata, by transmitować tę imprezę.

I Polacy wzięli się w garść i chcą spotkać się całą grupą. Niestety w wydarzeniach na fejsie nie podano jeszcze konkretnej godziny ani miejsca. Proponuję monitorować, lub samemu się umówić ze znajomymi. Link do fejsbóga.

Polska partia przyjaciół z Arbon wyrusza pociągiem z Arbon o 10.17. Przebrana za pracowników szpitala (może być psychiatrycznego), czyli pielęgniarki, lekarzy, pielęgniarzy. Jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć- serdecznie zapraszamy.

Miłej zabawy 🙂

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.