Drugi weekend października

Czyli 40 tydzień w roku pańskim 2016. Ale zahaczę jeszcze o 41, żeby nie było, że Was wcześniej nie informowałam o tak ważnych rzeczach, jak występy Chippendales w Szwajcarii. Ale może zacznijmy od dziś…

Czwartek, 6.10.2016.

Dziś o 18.00 zaczyna się Rüttelhütte Air Contest, czyli taki mały zadaszony festiwal. Potrwa do niedzieli, do godziny 14.00. W piątek i sobotę między 10.00 a 16.00, zaproszone są całe rodziny i wtedy wstęp będzie wolny. Od 16.00 już płacimy i obowiązuje nas poprzeczka wiekowa, czyli 18+. A teraz adres. Festiwal będzie się odbywać w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, między Bischofszell, a Hauptwil w kantonie Thurgau.

rut

Wszystkie potrzebne informacje, jak ceny biletów, możliwość noclegów itp. znajdziecie na oficjalnej stronie http://www.ruettelhuette.ch/

W Konstancji na starym mieście odbywać się będzie Lichtkunst. Trójka artystów zaprojektowała i oświetliła 8 najważniejszych przybytków w tym nad bodeńskim mieście. Efekty świetlne będzie można podziwiać do 12.10. między 19.00 a 22.00.

Zürich. Dziś, jutro i pojutrze w Volkshaus wystąpią Chippendales. Bilety od 66.70 TUTAJ. Początek Show o 20.00.

Piątek, 7.10.2016.

Aarau. Kiff Aarau.  Tellistrasse 118. Metalowo tam dziś. od 19.30 będzie można tam zobaczyć: Nasty (B), Aversions Crown (AUS), Malevolence (GB), Vitja (D), Varials (USA). Wstęp tylko 32 franie.

Abtwil/SG.  Dziś i jutro w godzinach od 17.00 do 24.00, w Säntispark -Aloha Party. Żegnamy lato, witamy jesień przyjemną muzyką i kolorowymi drinkami. Wstęp 26 CHF, a info tutaj.

Basel. W The Bird’s Eye Jazz Club, przy Kohlenberg 20, wystąpi Mark Shermann Quartet. Początek 20.30.

Hohenems. Austria. Komu do Monachium na Oktoberfest za daleko, może wybrać się do drugich, niemieckojęzycznych sąsiadów. W Event Center przy Markus-Sittikus-Straße 12 od 19.00 można będzie legalnie ochlać się piwskiem. Tu wszystko.

Freiburg (D). Wieczór śmiechu. Jako gość wystąpi nie kto inny, jak Cezary Pazura. Wszelkie informacje na fejsie. Początek 19.30.

Luzern. W takich klubach jak Casineum, Penthaus, El Cartel (dawny Loft), Roadhaus i innych, zawsze coś się dzieje. Dysko-błysko w każdej dziurze. Adresy i wszelkie informacje znajdziecie na http://www.usgang.ch. A w takim miejscu jak The Bruch Brothers, przy Baselstrasse 7, coś dla miłośników ciężkiej muzyki. Hardcore, punk i rock w wykonaniu Selfish Hate (D), Time and Distance,  DJ Butsch. Początek o 21.00.

Pratteln. W Z7 jazzik i inne. Banned From Utopia. 20.30. Kraftwerkstrasse 7.

St.Gallen. W Hotelu Einstein, przy Berneggstrasse 2, jazz w wykonaniu Stickerei Jazz Trio. Dzisiejszymi goścmi będą: basista i perkusista, a przy mikrofonie stanie Nicole Durrer. W klubie Kugl zaś, przy Güterbahnhofstrasse 4, wystąpi UMSE. Jako Support- Raboose, Aftershow Party- DJ Swedish. Bilety na starticket, początek obu imprez o 21.00.

Zürich. Do 10.10.16 trwać będzie Gourmesse 2016, czyli taka wystawa żarcia z wyższej półki. Będzie można nie tylko popróbować najlepszych specyjałów, ale także obejrzeć kucharskie szoł i popodglądać najlepszych przy robocie. Informacje Tu.

W Falcone Sounds, przy Birmensdorferstrasse 150, wystąpi Traffic Jam, grupa grająca Smooth Jazz. Początek 21.00. A o 22.00 w Alte Kaserne, przy Kanonengasse 16, wystąpi HiLiGHT TRiBE. Bilety na http://www.starticket.ch.

Sobota, 8.10.2016.

Amriswil:

amr

A w Amris Musikbar, przy Bahnhofstrasse 45- od 23.00 Latino Night.

Dübendorf  Zh..P1 Club. Neugutstrasse 88.

zh

Frauenfeld. Allmend. Dla miłośników militari: Między 13.00 a 17.00 szwajcarska armia umożliwia  wszystkim chętnym obejrzenie swoich zbiorów pancernych. Pojazdy będzie można zobaczyć od środka i pomacać, co u Helwetów rzadko się zdarza…wszelkie informacje w Linku.

Wohnzimmer Konstanz (D) przedstawia:

kon

A u naszych sąsiadów w Lichtenstein-Tattoo Convention.

lich

Roggwil SG. Klub Fellini pyta, czy ktoś z Was znalazł się już na jakiejś czarnej liście. Jeśli nie, to jest okazja:fel

W Wil SG, mamy dziś dwie propozycje: Gare de Lion i L’etage.

wil

wil2

Zürich. W klubie Dynamo (Wasserwerkstrasse 21), o 20.00, wystąpi Katatonia. Bilety są dostępne na http://www.ticketcorner.ch.

Zaś w X-TRA przy Limmatstrasse 118, Raumklang 2016. ♪♫…finest psychedelic progressive music…♪♫. Hmmm…Nie wiem, czy psychodela może być fajna, bo mi się od razu kojarzy z tym:

W Schiffbau, przy Schiffbaustrasse 4, o 20.30, rozpocznie się Poetry Slam, czyli wieczorek poetycki. Byłam kiedyś na jednym takim i muszę przyznać, że mi się podobało. Nie ma co się bać języka. Autorzy przedstawiają swoje utwory głośno i dobitnie, i to najczęściej hochdojczem.

No i teraz hity sezonu!!!

12.10.2016, środa, Chur. Stadthalle Chur. Golasyyy! Czyli Chippendales…Bilety.

13.10.2016, czwartek, Frauenfeld, Festhalle Rüegerholz, Golasyyy! Bilety.

O której, gdzie dokładnie i po ile bilety znajdziecie tu. Panie, koniecznie wejdźcie w linka i sprawdźcie, gdzie i kiedy w Szwajcarii jeszcze będą…(Basel, Sursee, Bern…).

A wieczorem w Fellini Aftershow Partyyyy! Wejściówki po 25 frania.

chipp

A tak na marginesie: dziś też zaczyna się Olma w St.Gallen, ale kto by chciał oglądać krowy, jak tu takie byczki 🙂

 

 

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.