Drogi Święty Mikołaju

Ile to razy jako dziecko pisałeś listy do grubego pana w czerwonej czapce? Teraz zaś patrzysz, jak twoje dziecko, niezgrabnym charakterem pisma skrobie litery, które Mikołaj musi rozszyfrować. Ale ta sielanka nie potrwa długo. Dziecko pójdzie do szkoły i tam dowie się z niepotwierdzonych źródeł, że ów dobry dziadek nie mieszka w Laponii i nie istnieje. Jak temu zapobiec?

Najpierw zajmijmy się wkręcaniem dziecka w tradycję. Jeżeli jesteś kreatywnym rodzicem, na pewno coś wymyślisz. Jeśli nie- polecam ci bloga Agnieszki, 321startDYI, na którym znajdziesz dyplom grzecznego dziecka, list od Mikołaja i kopertę. Wszystko ładnie graficznie przygotowane i gotowe do ściągnięcia i wydrukowania.

DSC_0605.JPG

Jeżeli twoje dziecko już CIĘ podejrzewa i nie wiesz jak z tego wybrnąć- napisz list. Na stronie Agnieszki możesz wydrukować kartkę tylko z monogramem i samemu napisać parę słów. Oto przykład, który podsunęła Sławomira Podwojska, a który uważam za świetny pomysł. Pamiętaj, aby twój list był skierowany do każdego dziecka osobiście- jeśli masz ich więcej. Z uwzględnieniem charakteru , czy tego, co lubi….

„Tak, to mama i tata, to oni układają prezenty pod choinką. Ale oni nie są Świętymi Mikołajami. Oni tylko uczą Cię wierzyć w rzeczy, których nie możesz zobaczyć i których nie możesz dotknąć. Ta nauka, to ogromnie trudna i odpowiedzialna praca dla nich. W całym Twoim życiu, jedną z najważniejszych umiejętności jest i będzie wiara w to, co niezmierzalne i niewidzialne: wiara w siebie, wiara w swoje umiejętności, wiara w Twoich przyjaciół i przede wszystkim wiara w miłość.
Twoi rodzice uczyli się ode mnie. Ty nauczysz się od nich. I nawet się nie spostrzeżesz, kiedy pewnego dnia, to Ty będziesz upychać prezenty pod choinką dla swoich dzieci i z ogromną miłością i radością będziesz patrzeć, jak z wypiekami na twarzy rozpakowują paczki.
Widzisz Kochanie, Święty Mikołaj, to miłość, nadzieja, szczęście i magia.“

I nie zapominajcie kochani- Mikołaj to personalizacja życzliwej  osoby o wielkim sercu, którą w rzeczywistości możecie być Wy. Wszystkim Mikołajom i paniom Mikołajowym (?) życzę radości i otwartego serca nie tylko w grudniu i w święta…

mik2

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.