Dekoracje w Szwajcarii Wschodniej

DEKORIERT!

Jeżeli na drodze przy jakiejś knajpie zobaczycie taki baner jak na zdjęciu poniżej, znaczy to, że tam się duuużo dzieje.

wp-1580377071073.jpg

A dziać się może dużo, począwszy od przebieranek w maski, po dziewczyny na rurze. Tak właśnie wygląda karnawał w Szwajcarii wschodniej, a głównym epicentrum jest region Rheintal. Stąd bowiem wywodzi się ta tradycja.

Na czym ona polega?

W tak zwanej „styczniowej dziurze“ (Januarloch), tuż po świętach, sylwestrze i zapłaceniu podatków, żaden helwecki mieszkaniec nie ma funduszy, by się ruszyć z domu. Szefowie barów i restauracji, próbując nie zbankrutować, postanowili wszystkimi siłami przyciągnąć do siebie klientów, organizując różne „przyciągacze“. Mogą być nimi propozycje darmowych drinków, jeżeli przyjdzie się w przebraniu, 2w1 czyli np. 2 piwa w cenie jednego, bale maskowe,  seksownie ubrane kelnerki czy dziewczyny tańczące na barze.

Te ostatnie są gwarancją przybycia gości, bowiem jaki facet nie chciałby pooglądać ładnego, skąpoodzianego ciała, wyginającego się w rytm muzyki? I to za darmo!

Dlatego też już parę lat temu prasa grzmiała, a klienci narzekali, że większość knajp przekształca się w ciche burdele. Co prawda, na początku zdawało to swój egzamin, ale po jakimś czasie i restauratorzy doszli do wniosku, że im się to średnio opłaca, gdyż koszty udekorowania baru są wysokie.

Ci, którzy przetrwali, dekorują dalej ku uciesze klientelii, która nie może już przebierać w ilości przybytków.

W Arbon (kanton Thurgau) są już tylko 2 bary z szyldem DEKORIERT. Irisch Pub- od 20.01.2020 z mottem: Helden (Bohaterowie) i Hafenkneipe zum Anker, która dopiero 20.02.20 udekoruje swoje wnętrza. A Motto? Codziennie inne. Warto więc zajrzeć na ich stronę fejsbukową i śledzić kalendarium: TUTAJ.

W Amriswil klub No Limit’s, gdzie od czasu do czasu są polskie imprezy, udekoruje się dopiero 30.01.

no

Wszystkie oficjalnie udekorowane bary można znaleźć na stronie: http://www.fasnacht-ostschweiz.ch/

Artykuły z poprzednich lat o tym „innym“ karnawale, znajdziesz Tutaj i tutaj.

Życzę udanej 5 pory roku!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.