Dabu Fantastic

Dabu Fantastic to szwajcarski zespół założony w 2008 roku w zuruchskim Oberlandzie. Składa się z Davida Buchera (tekst, wokal, różne instrumenty)

DF1

i DJ Arts (DJ, wokal).

DF2

Inni stali członkowie to: Gianluca Giger (bas, wokal), Sam Senn (gitary, wokal), Simon Britschgi (perkusja) i Yves Zogg (klawisze, syntezatory, wokal).

DF3

Dabu Fantastic powstało z solowego projektu Dabu. W marcu 2009 roku, po dwóch solowych płytach z Dabu ukazała się pierwsza oficjalna Dabu Fantastic CD „Agglo Disco“. W 2010  wudany został „Discochugle“, a w listopadzie 2011 roku ostatecznie „Disco Titanic“. W marcu 2012 roku zespół otrzymał nagrodę Swiss Music Award w kategorii „Najlepszy talent“. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Szwajcarii. 29 sierpnia 2014 r. pojawił się z płytą „Hello Dog“-swoim pierwszym albumem w Sony Music Entertainment Switzerland. 25 marca 2016 roku wydali swoje pierwsze nagranie na żywo z „Die Fantastischen Wir“. 2 września 2016 roku pojawił się ze swoim drugim albumem „Drinks“ w Sony Music Entertainment Switzerland.

Dzięki albumom „Hello Dog“ (2014) i „Drinks“ (2016) zespół zdobył 5 najlepszych pozycji na szwajcarskiej liście przebojów. Piosenka „Angelina“ z albumu „Drinks“ była w 2016 roku najlepiej sprzedającą się szwajcarską piosenką, została nagrodzona platynową płytą (30 000 sprzedanych sztuk) i wygrała na Swiss Music Awards kamień w kategorii Best Hit. Tak, tak, nagrodą na SMA są kamyki brukowe 🙂

Na zakończenie kampanii z Napojami, Dabu Fantastic nagrali deluxe edition albumu o nazwie Softdrinks 13 kwietnia 2018 roku, który został wydany jako podwójny CD. Jako CD 1 album jest całkowicie ponownie nagrywany jako wersja bez kabla, w tym dwa starsze utwory. CD 2 zawiera album „Drinks“, w tym „Fredi“ i „Los Los“, tytułową piosenkę do filmu Papa Moll.

Dabu Fantastic dwukrotnie skomentował wiadomości polityczne w 2009 roku: sprawę zakładników w Libii w październiku i zakaz budowy minaretów w listopadzie 2009 roku. Wielokrotnie komentowali tematy polityczne i opublikowali piosenkę „Wält wo liebt“ po ataku na Charlie Hebdo. Ponadto byli razem z Dodo (piosenkarzem) odpowiedzialni za muzyczną realizację kampanii Clap4Culture przeciwko federalnej popularnej inicjatywie „Tak, aby znieść opłaty za radio i telewizję (zniesienie opłat Billag)“.

Wszystkie piosenki można usłyszeć na Spotify, czyli TU, a jeśli interesują was koncerty- regularnie zaglądać na oficjalną stronę grupy https://dabufantastic.ch/

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.