Co w trawie piszczy w drugiej połowie lipca…

Słonko świeci za oknem, ptaszki śpiewają, bzyczki się bzykają, a ja siedzę przed kompem i zbieram dla Was informacje o imprezach.

Locarno. Od 14.07 trwa festiwal Moon & Stars. potrwa do Soboty, 22.07 a na scenie w ten właśnie dzień stanie Zucchero. Łapcie linka, bierzcie namiot i wpadajcie.

18.07.2017 rozpoczął się 42 Paleo Festival w Nyon. Potrwa do 23.07. Jest to największy festiwal w Szwajcarii, ale jak widzicie, jeszcze mnie tam nie poniosło. Wszystkie informacje (kto, co i za ile) znajdziecie tutaj. Strona w języku francuskim, angielskim i niemieckim.

A dziś, to jest w piątek 21.07.2017 rozpoczyna się Blue Balls Festival w Lucernie. Nie jest to typowy festiwal z wielką sceną i tłumami ludzi. Większe koncerty odbywać się będą na scenie KKL, do obejrzenia jest parę ciekawych filmów i spotkania z gwiazdami. Cała impreza potrwa do 29.07, a program i bilety znajdziecie na stronie http://blueballs.ch/

blu

Pfaffikon ZH. Tu do czynienia mamy z Reeds Festiwal. Info w linku.

Sobota, 22.07.2017.

Sempach. Kto interesuje się produkcją instrumentów muzycznych, może podejrzeć fachowców podczas pracy. Rekish Open Day to tytuł tej imprezy, podczas której można posłuchać koncertów, wciągnąć kotleta z BBQ i popić dobrym drinkiem. Industriestrasse 16, 6203 Sempach. Czas od 11:00 do 23:00.

St. Gallen. Slide my City. Uciecha dla całej rodziny. Zrobiłam o tym osobny artykuł, więc zajrzyj tutaj.

Zurich. Na Lindenplatz odbędzie się Zurich’s Biggest Eye Contact Experiment. Wstęp wolny, początek o 13:30. Info. A wieczorem w Live at Sunset wystąpi Nora Jones. Początek koncertu o 20:30, a bilety tu. 

29.07.2017. Winterthur. W Bloom przy Stadthausstrasse 4, o 20:30 wystąpi szwajcarska gwiazda Yellow Teeth. link.

30.07.2017. Luzern. W Schüür takie metalowe kwiatki:

lu

31.07.2017. TRAUFFER, ANDREA BERG, BEATRICE EGLI, VANESSA MAI,
VINCENT GROSS, MISS HELVETIA, MELISSA NASCHENWENG, DIE JUNGEN ZILLERTALER, ELLA ENDLICH, SEMINO ROSSI, NIK P. & BAND. Czyli gwiazdy niemieckich i szwajcarskich szlagierów na jednej scenie. OpenAir Flumsberg zaprasza. Bilety.

1.08.2017 jest to święto narodowe w Szwajcarii i jest dniem wolnym od pracy. W całym kraju odbywają się festyny, możliwe, że w twojej wiosce też. Sprawdź. Ja się powoli żegnać będę, udając się na mój wymarzony koncert Xaviera Naidoo. A w przyszłym tygodniu Witaj Polsko! Święto narodowe spędzę z przyjaciółmi, wznosząc toast za Helwetów i szykując się na Woodstock, który zaczyna się już 3.08. Na początku miesiąca udzielę Wam znowu informacji, co, kto, gdzie i kiedy, a póki co życzę przyjemnych wakacji!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.