Bubble Hotel i inne dziwnoty

Takie rzeczy tylko w kantonie Thurgau!  Ale czemu się dziwić? Ogrody, sady, gospodarstwa…zieleni pełno i miejsca, by wpaść na niesamowity pomysł, aby stworzyć coś nowego, co przyciągnie turystów.

Bubble Hotel to powiedzmy sobie w skrócie…pokój wśród zieleni.

b1

Po pomyśle zrodzonym w głowach dwóch artystów Franka i Patricka Riklin, na hotel zero gwiazdkowy, położony pod gołym niebem w kantonie Thurgau, powstała nowa koncepcja. Przenośny hotel, z którego mogą korzystać turyści w sezonie letnim, bez względu na warunki atmosferyczne.

W 2016 bracia wygrali pierwszą Alps Art Academy/Art Safientalin in Form i postanowili na tym nie poprzestać. W 4 miejscach Turgowii stanęły przeźroczyste kule, w których od kwietnia do października można sobie zaserwować niecodzienną przygodę.

Przy Freierlenhof w Altnau, Kartause Ittingen i przy zamku Arenberg w Salenstein stoją na stałe 3 „namioty“, czwarty zaś co dwa miesiące zmienia swoje położenie. Od kwietnia do czerwca przespać się można przy Mausacker Biohof w Steinbrunn, w lipcu i sierpniu -przy zamku Seeburg w Kreuzlingen, a we wrześniu i październiku przy Weingut Burkhard w Weinfelden.

Cena obejmuje 1 nocleg dla 2 osób, śniadanie i wynajęcie rowerów i wynosi 190 CHF. Rezerwacji można dokonać na stronie.

Ale to nie koniec niespodzianek. W Arbon w hotelu Wunderbar, przenocować można w takich oto…rurach 🙂 Pisałam już o tym tu.

wu
http://www.hotel-wunderbar.ch.

Takie przygodowe miejsca są nie tylko w Thurgau. W Trasadingen Kt. Schaffhausen możemy przenocować tak:

tra
http://www.rueedi-ferien.ch/www.carbon-marketing.ch.

A w Wallis na przykład w ekologicznym Whitepod:

wal
http://www.whitepod.com.

Domki na drzewie znajdziemy w Neuenkirch w kantonie Luzern:

lu
http://www.wurzelbaumhaus.ch.

a w kantonie Schwyz, w Sattel, możemy przenocować z rodziną w tipi:

 

sat
http://www.lamahof.ch.

Oryginalnych miejsc jest jeszcze więcej. Najlepiej przedstawiła je Sandra Nast, której artykuł znajdziesz na stronie bluewin. Czyli tutaj.

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.