Bubble Hotel i inne dziwnoty

Takie rzeczy tylko w kantonie Thurgau!  Ale czemu się dziwić? Ogrody, sady, gospodarstwa…zieleni pełno i miejsca, by wpaść na niesamowity pomysł, aby stworzyć coś nowego, co przyciągnie turystów.

Bubble Hotel to powiedzmy sobie w skrócie…pokój wśród zieleni.

b1

Po pomyśle zrodzonym w głowach dwóch artystów Franka i Patricka Riklin, na hotel zero gwiazdkowy, położony pod gołym niebem w kantonie Thurgau, powstała nowa koncepcja. Przenośny hotel, z którego mogą korzystać turyści w sezonie letnim, bez względu na warunki atmosferyczne.

W 2016 bracia wygrali pierwszą Alps Art Academy/Art Safientalin in Form i postanowili na tym nie poprzestać. W 4 miejscach Turgowii stanęły przeźroczyste kule, w których od kwietnia do października można sobie zaserwować niecodzienną przygodę.

Przy Freierlenhof w Altnau, Kartause Ittingen i przy zamku Arenberg w Salenstein stoją na stałe 3 „namioty“, czwarty zaś co dwa miesiące zmienia swoje położenie. Od kwietnia do czerwca przespać się można przy Mausacker Biohof w Steinbrunn, w lipcu i sierpniu -przy zamku Seeburg w Kreuzlingen, a we wrześniu i październiku przy Weingut Burkhard w Weinfelden.

Cena obejmuje 1 nocleg dla 2 osób, śniadanie i wynajęcie rowerów i wynosi 190 CHF. Rezerwacji można dokonać na stronie.

Ale to nie koniec niespodzianek. W Arbon w hotelu Wunderbar, przenocować można w takich oto…rurach 🙂 Pisałam już o tym tu.

wu
http://www.hotel-wunderbar.ch.

Takie przygodowe miejsca są nie tylko w Thurgau. W Trasadingen Kt. Schaffhausen możemy przenocować tak:

tra
http://www.rueedi-ferien.ch/www.carbon-marketing.ch.

A w Wallis na przykład w ekologicznym Whitepod:

wal
http://www.whitepod.com.

Domki na drzewie znajdziemy w Neuenkirch w kantonie Luzern:

lu
http://www.wurzelbaumhaus.ch.

a w kantonie Schwyz, w Sattel, możemy przenocować z rodziną w tipi:

 

sat
http://www.lamahof.ch.

Oryginalnych miejsc jest jeszcze więcej. Najlepiej przedstawiła je Sandra Nast, której artykuł znajdziesz na stronie bluewin. Czyli tutaj.

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.