Blue Balls Festival Luzern 2017

Rozpoczął się w piątek, 21.07. koncertami Xaviera Naidoo i Samma Henshawa, 23-letniego londyńskiego muzyka, który sfotografowany przez Laetitię Negre, został twarzą tegorocznego plakatu.

blu

Blue Balls to nie jest typowy festiwal, pod którego sceną w błocie tapla się tysiące fanów muzyki. Blue Balls posiada 5 scen w różnych przyjeziornych miejscach Lucerny: 2 w KKL (Luzernensaal i Koncertsaal), pod KKL (Plaza), przy Hotelu Schweizerhof i w Pawilonie muzycznym nad jeziorem. By posłuchać muzyki przychodzą tu ludzie całymi rodzinami, a spożywanie alkoholu odbywa się w późnych godzinach wieczornych.

20170721_LU_BlueBalls_JoannaRutkoSeitler_002
Konzertsaal, KKl
20170721_LU_BlueBalls_JoannaRutkoSeitler_022
Luzernersaal, KKL
20170721_LU_BlueBalls_JoannaRutkoSeitler_082
Scena przed KKL
20170721_LU_BlueBalls_JoannaRutkoSeitler_087
Schweizerhof
20170721_LU_BlueBalls_JoannaRutkoSeitler_003
Pawilon muzyczny

Zorganizowany w 1992 roku przez grupę młodych artystów skoncentrował się na promowaniu kultury dotąd nie znanej. Na jego deskach możemy zobaczyć nieznanych wykonawców bluesa, soul, worldmusik i innych, obejrzeć wystawy fotograficzne, streetart, filmy młodych reżyserów, a także spotkać swoich idoli w nowym programie Meet the Artist. Wejściówki nie są wygórowane, ale mogą czekać na Was niespodzianki. Takie na przykład jak na fotografów podczas koncertu Xaviera. Musieliśmy podpisać umowę z firmą pana Naidoo, że fotografie będą zamieszczone tylko w tym medium, na które dostaliśmy akredytację. O fotkach na bloga mogę zapomnieć, ale na usgangu możecie je sobie obejrzeć. To tu.

Na szczęście młodemu Samm’owi nie poprzewracało się tak jeszcze w… i parę fotek mogę Wam pokazać.

 

Przechodząc się promenadą natrafimy na setki budek z jedzeniem z każdego zakątka świata, napojami, szmatkami, lampami, „dziełami sztuki“ i Bóg wie z czym jeszcze. Możemy zostawić tu majątek, oglądając same te cudeńka, ale organizatorzy też nie pozostawią nam paru groszy w portfelu na waciki. Mały Heineken (0,3) w plastikowym kubku kosztuje 6 Chf, plus 2 franie jeszcze za kubek! Kupując jedzenie musimy się liczyć z utratą 20 Chf, łącznie z depozytem za sztućce. Kucharze, u których się stołowałam, chyba wszyscy pokłócili się ze solniczkami i jeśli mam być szczera- najmądrzejszy wybór to hot-dog, za którego zapłacimy już od 7,50 bez kaucji za serwetkę!

Na scenie w pawilonie codziennie od 18.00 odbywają się koncerty. w Sobotę trafiłam na Jo Harman z Anglii, która urzekła mnie swoim głosem i…dekoltem…

W Schwiezerhofie zaś codziennie od 18.00 trafimy na rock’n’roll’a, rackabilly, ługi-bugi i temu podobne dźwięki, przy których spokojnie ustać nie można. Vax & Boogie to jedna z grup, która podrywała wszystkich do tańca, a piosenkarka urzekła mnie nie tylko głosem, ale tym, że wyglądała jak zdrowa, porządna kobieta. Nie zdziwiłabym się, gdyby była Polką…

Blue Balls potrwa do 29.07. Bilety do KKL są płatne, w zależności od tego kto występuje, na imprezy na dworze możecie wejść za darmo. Na pewno rzucą Wam się w oczy osoby sprzedające PIN. Kosztuje on 20 CHF. Dostaniecie w podzięce małą plakietkę i już Was nikt nie zaczepi. Jest to coś takiego jak kolekta, czyli zbiórka do kapelusza dla wszystkich artystów występujących dla Was za darmo. Warto wspomóc młode talenty.

Program koncertów znajdziecie tu, ale oprócz niego festiwal ma stałe punkty programu. I tak codziennie:

Foto-Expo: Wystawa fotograficzna Laetitia Negre – KKL, 18.00-01.00

Video Longue: Carla Chan –  KKL 18.00-01.00

Talkshow: Meet the Artist –  KKL, 19.00-20.00

Film: The Rolling Stones Ole, Ole, Ole! – KKL, 22.00-23.30

Street Art: Różni artyści, KKL i Pawilon –  22.00-23.30

Miłej zabawy życzę 🙂

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.