Baschi

Baschi – Sebastian Bürgin, urodzony 6 września 1986r w Gelterkinder w kantonie Basel Landschaft. Jest jest szwajcarskim piosenkarzem muzyki pop. Stał się znany podczas pierwszego sezonu castingowego MusicStar, który był emitowany w okresie od listopada 2003 do marca 2004 roku w programie szwajcarskiej telewizji. Mimo, że  uzyskał tylko 6 miejsce, pod swoje skrzydła wzięła go wytwórnia płytowa Universal.

Baschi

Baschi po słowach krytyki nie chciał pracować w branży muzycznej. Często bowiem słyszał, że jego głos się do niczego nie nadaje.

Jego pierwszy singiel- Diis Lied, zaczął się nieco pechowo: jako, że Ex Libris sprzedał singiel za 3,90 CHF – 10 rappenów za mało, aby spełnić kryteria przyjęcia na szwajcarskie listy przebojów – piosenka wspięła się tylko na 29. miejsce. Następne single były o wiele bardziej udane. Jego pierwszy album  „Baschi“, osiągnął status Gold, podobnie jak drugi „Irgendwie Held“ . Trzeci album „Fürs Volk“ osiągnął status platyny.

W 2016 roku był uczestnikiem dokumentu The Match w szwajcarskiej telewizji, gdzie 18 prominentów ukończyło tygodniowy obóz treningowy pod przewodnictwem profesjonalnego zespołu trenerskiego. Jego „Bring en hei“ była tytułową piosenką.

Od 10 kwietnia 2007 r. szwajcarska telewizja emitowała doku „Baschi National“. Miała pokazać, czego potrzeba, aby zrealizować marzenie muzyka, pokazując sceny z życia prywatnego i zawodowego. Równolegle wydano singiel ‚Wenn das Gott wüsst“, którego tekst natychmiast doprowadził do zażartych kontrowersji.

Piosenka „Bring en hei“, która została wydana jako wersja remiksu 2 maja 2008 roku, została wybrana jako piosenka EM szwajcarskiej reprezentacji i zaadaptowana przez Austriaka Mario Langa i Niemca Olivera Pochera. W dniu 18 kwietnia 2008 Baschi wystąpił z Langiem na austriackiej Amadeus Music Award i zinterpretował z nim mieszaną wersję utworu.

W dniu 2 listopada 2008 Baschi był w programie The Biggest Swiss Hits ze swoją piosenką „Bring en hei“ po rundzie eliminacyjnej w kategorii „Young & Old“ uplasował się w finale.

W 2010 wszedł na niemieckie listy przebojów z piosenką „Unsterblich“. Stała się ona muzyką końcową w filmie „Zweiohrküken„.

W dniu 24 czerwca 2010 roku na  stronie internetowej 20 Minuten pojawił się film Baschiego, w którym zaprezentował napisaną dla tej darmowej gazety piosenkę „Schiri“. Piosenka mówi o kiepskiej „pracy“ sędziów na piłkarskim pucharze świata 2010.

Jego pierwszy czystoniemiecki album „Auf grosser Fahrt“ był pierwotnie zaplanowany na czerwiec 2010. We wrześniu 2010 r. opublikowano jednak tylko jedną wersję w języku szwajcarskim- niemieckim. W grudniu 2010 roku ukazała się kolejna szwajcarsko-niemiecka płyta „Neui Wält“.

Od 2013 roku Baschi wraz ze swoim długoletnim gitarzystą Philippe Merk prowadzi studio nagrań Rebel-Inc. w Bazylei. W 2015 roku wydał swój siódmy album studyjny „Zwüsche dir and mir“. W animowanym filmie „Zoomania“, który pojawił się w kinach wiosną 2016 r., pożyczył szoferowi Manchasowi niemiecki głos.

Mimo, że udziela się na szwajcarskiej scenie, do tej pory otrzymał tylko jedną nagrodę. W 2005 – Prix Walo jako najlepszy Newcomer, czyli początkujący solista.

Jego teraniejszą wielką miłością jest Alana Netzer, którą widzisz na zdjęciach ze Swiss Music Awards.

Wszystkie koncerty i informacje znajdziesz na oficjalnej stronie https://www.baschi.com/

Baschi

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.