Arbonale 2017

Arbonale to impreza utworzona przez Stowarzyszenie H2Art w Arbon, w kantonie Thurgau, skupiająca artystów z regionu jeziora Bodeńskiego, czyli ze Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Zaczęła się w 2014, a w tym roku odbywa się jej 3 edycja. Z założenia twórców, będzie powtarzana co 2 lata, ze względu na trudność montażu niektórych elementów.

Arbonale to Klangfestival, czyli festiwal dźwięków. Na przyjeziornym placu- miejscu przeznaczonym do wszelakich imprez- ustawione są figury napędzane wiatrem, wodą i ręką człowieka, które wytwarzają różnorakie dźwięki. W tym roku zamontowane są również wielkie maszyny, który można dotknąć, pooglądać i posłuchać.

Dodatkowym atutem tegorocznej wystawy jest to, że rozpoczyna się ona przy placu zabaw. Na trawie po drugiej stronie ścieżki, znajdują się wielkie gry takie jak np. warcaby czy bierki, których oczywiście można użyć do rodzinnej zabawy.

Jedynym „instrumentem“, którego nie można dotknąć jest konstrukcja poniżej. Należy jednak wsłuchać się, gdyż to wiatr nam tu śpiewa, poruszając dzwonkami…

20170922_Arbonale2017_JoannaRutkoSeitler_021

Wszystko inne można własnymi rękami wypróbować, a gdy zmęczymy się  lub będziemy spragnieni i głodni, możemy zajrzeć do indyjskiego namiotu, który oferuje nam przekąski i napitki w przystępnych cenach.

Arbonale potrwa do 15.10.  Mam nadzieję, że pogoda jeszcze dopisze i będziecie mogli wybrać się całymi rodzinami do Arbon.

Wejdź na stronę http://www.arbonale.ch i obejrzyj film!

http://arbonale.ch/arbonale-2017/film/

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.