Anna Rossinelli

Anna Rossinelli urodziła się 20 kwietnia 1987 w Bazylei. Jest szwajcarską piosenkarką i autorką piosenek. Reprezentowała Szwajcarię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 w Dusseldorfie.

Pierwsze swoje doświadczenia estradowe zebrała już w wieku 13 lat. Rok później założyła swój pierwszy zespół A-Capella-Band, a następnie pojawiała się z różnymi innymi zespołami. Pobierała lekcje w Jazz School w Bazylei (Music School Basel), gdzie oprócz śpiewu, teorii muzyki i treningu słuchu, miała lekcje gry na fortepianie. Obecnie  jest wokalistką popowo soulowej grupy Anna Rossinelli (do 2010 roku Anne Claire). Oprócz wykształcenia muzycznego Rossinelli ukończyła również staż jako opiekunka specjalistyczna osób niepełnosprawnych. Ponadto pracowała jako modelka bielizny marki Tarzan i jako kelnerka.

Do wstępnej selekcji szwajcarskiej telewizji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2011 w Dusseldorfie Rossinelli zgłosiła się z  balladą „In Love for a While“ (tekst i muzyka: David Klein). 11 grudnia 2010 roku w Kreuzlingen, „pobiła“ 11 innych kandydatów. Przed występem została uznana przez ekspertów za outsidera. Podczas transmisji otrzymała jednak najlepsze recenzje jury.

10 maja 2011 roku wystąpiła na Konkursie Piosenki w Dusseldorfie w pierwszych półfinałach. Po raz pierwszy od 2006 roku do finału konkursu weszła osoba ze Szwajcarii. Tam Rossinelli, która występowała razem ze swoim zespołem, otrzymała 25 i ostatnie miejsce. Piosenka otrzymała tylko 19 punktów: z Wielkiej Brytanii (10), Serbii (5) i Słowacji (4).

Albumy

  • Bon voyage (2011)
  • Marylou (2013)
  • Marylou Two (2014)
  • Takes Two To Tango (2015)
  • White Garden (2019)

Single

  • In Love for a While (2011)
  • Let It Go (2013)
  • Shine in the Light (2014)
  • Bang Bang Bang (2015)
  • Hold Your Head Up (2018)

Nominacje do nagrody Swiss Music Awards omijają tą panią skutecznie. Ma jednak swój wkład w Show. W tym roku The Gardener & the Tree otrzymali nagrodę z jej rąk za Best Act Live. Dała również krótki koncert w Luzerner Saal.

foto: SMA2019

Na Aftershow Party miałam okazję do krótkiej rozmowy z nią:

– Dlaczego w połowie przedstawienia uciekłaś do garderoby, by zamienić tą swoją piękną „blink-blink“ sukienkę na żakiecik?

– „Mam na pieńku z moim dizajnerem. Gdy tańczę na scenie i mam coś długiego na sobie- haczę obcasami i powstają dziury. Powiedział, że już mi nie będzie cerował sukienek…“

Annę ubiera młody wschodzący projektant z Basel, którego nazwisko Anna zdradziła, aja…zapomniałam. No cóż. Lepiej pozostanę przy gwiazdach muzyki, bo nawet jeśli nie zapamiętasz ich nazwiska, to zawsze skojarzysz z jakąś piosenką 😉

Wszystkie nadchodzące koncerty znajdziecie na oficjalnej stronie grupy: https://www.annarossinellimusic.com/live.html

A na koniec oczyfiście selfik:

IMG_20190301_133816.jpg
rpt

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.