Andrzejkowy weekend…

Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca na 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb.
Tego dnia wróżby orzekały o losie dziewcząt, związanym z zamążpójściem.

Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. Święty Andrzej uznany jest za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości.

Szwajcarzy nie obchodzą Andrzejek. Nie wiedzą, co to lanie wosku, odczytywanie inicjałów z jabłkowych skórek, wróżby z fusów i temu podobne zabawy, którym my się namiętnie oddajemy w ten szczególny dzień. Ba, oni nie mają nawet porządnych kluczy, by przelać przez nie wosk. Ale za to mają porządne imprezy, o których się tu dowiecie. Dziś koncentruję się na paru miejscach tylko, gdyż konkurencja jest ogromna. Zapomnijmy na chwilę o naszych osadach i wskoczmy w wir wielkich miast i wielkich imprez.

Już dziś zaczynają się największe jarmarki bożonarodzeniowe (tutaj link) w Lucernie, St.Gallen i Zurichu. A już w …

Piątek, 25.11.2016, w Amriswil otwiera się nowa knajpa. Klub raczej. W planie dyskoteki z Djami, karaoke i koncerty.

amr1

Polskie Muzeum w Rapperswil zaprasza rodaków na nocne zwiedzanie w andrzejkową noc. No prawie…

rapW Zug, w klubie Galvanik takie buty:

zug

W Zurichu w Hallenstadion odbędzie się kolejna edycja Energy Star Night. Biletów na nią kupić nie można, można za to je wygrać na przykład tutaj, albo tutaj, albo i jeszcze gdzie indziej. Wszystkie informacje w tym linku.

ene

esn-plakat-300x144

Sobota, 25.11.2016.

Arbon. Na starym mieście jarmark bożonarodzeniowy od 10.00. o 11.00 Sklep Bequem Schuhhaus przy Kappelgasse 4 zaprasza na Racklette,  a o 20.15 Chilli Bar, przy Hauptstrasse 9- na wieczór kulturalny. Na żywo Marc Rudin. Wstęp wolny, kolekta.

W Biel, w Pfistern, przy Üntergässli 4, o godz. 20.00 spotyka się Polonia w celach kulturalno-koedukacyjnych. Albo i nie… sprawdźcie sami.

W Chur, Clubbing 23– City West. Party od 21.00. Tutaj info.

Luzern/Kriens. Klub Vegas.

lu1

Schaffhausen. Kammgarn, Baumgartenstrasse 19, od 20.00 Irish Night. Live: Flook (IRL), Téada (IRL) i  Kerry the Dog. Wjazd 19 franiów.

W St.GallenO Five Pub:

sg

Trischli:

sg1

Wettingen:

pol

Zurich. A w tym Zurichu to ciągle się coś dzieje. Najlepiej spójrzcie TU i wybierzcie sami.

Życzę udanego weekendu. A na koniec jeszcze stara ludowa prawda:

pic

 

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.