Altstätten

Następne miasto na mojej liście, które odwiedziłam i polecam to Altstätten w kantonie St.Gallen. Chętnym podpowiem, że od 18.03. do 24.04 trwają tam kwalifikacje do Mistrzostw  Szwajcarii w projektowaniu ogródków. Całe stare miasto jest zamknięte dla pojazdów, ale za to przyozdobione ławeczkami, kwiatami, drzewkami i innymi pięknościami, które cieszą nawet najbardziej krytyczne oko. Towarzyszą mu przy okazji różne imprezy, które znajdziecie TU.

15

A teraz trochę informacji o samym mieście. Leży ono w kantonie SG, w regionie Rheintal i jest jednym z najstarszych miast, zaraz po Rheintal i Berneck. Znajduje się na wysokości 465 m. nad poziomem morza i ma ok. 11 300 mieszkańców, czyli jeszcze mniejsze niż moja mieścina. Ale żyje z rozmachem, gdyż to właśnie tu w czasie karnawału dzieją się taaakie dziwy, sławne na całą wschodnią Szwajcarię. Miasto jest bardzo kulturalnie rozwinięte. O każdej porze roku organizuje coś dla swoich mieszkańców i gości.

Wybierając się tam, nie trzeba trzymać się wyznaczonego szlaku i warto czasem zboczyć z trasy, by zanurzyć się w klimacie starych domów, pięknie utrzymanych ogródków.

Co warto jeszcze zobaczyć? Ano przede wszystkim stare miasto, Muzeum ( w czasie letnim czynne tylko w niedziele, ale dla większych grup robią wyjątki), mury obronne, kościoły…warto wejść do Frauenhof, lub usiąść w ichnim ogródku i podelektować się piwkiem lub znakomitym obiadem.

Kapliczka Placidus- mała, ale figlarna, znajdująca się obok również otwiera w lecie swoje drzwi zwiedzającym. W domu Haus zu Schwert znajdują się praktyki lekarskie i można go podziwiać tylko z fasady. W Untertor znajduje się hotel i jeśli chcielibyście przespać się w starym łożu i posłuchać opowieści ze średniowiecza- to jesteście w odpowiednim miejscu. Mającym autko, polecam podjechać troszkę – do Lüchingen, gdzie znajduje się Gród (Burg Neu Altstaetten), wybudowany w 1375 roku. Obecnie znajduje się w nim Winiarnia. Można się jednak umówić na zwiedzanie i degustację. TU

Zapraszam teraz do Galerii. Mam nadzieję, że pomoże Wam w wyborze tego miasta jako cel następnej wycieczki. Miłego zwiedzania.

 

 

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.