Affenberg Salem- wśród małpiego gangu, bocianów i Bambi

To wyjątkowe przeżycie, ponieważ w Affenberg Salem w Niemczech znajdujesz się pośród prawie 200 makaków berberyjskich i to bez żadnych kratek oddzielających i rowów! Mieszkają tu na 20 hektarowym lesie, jak na wolności. Siostrzaną górą, jest ta we Francji, https://auslanderkawszwajcarii.com/le-montagne-des-singes-gora-malp-we-francji/ o której pisałam już na blogu.

W czasach korony niestety są ograniczenia, o których za chwilę Wam opowiem. Ale od początku… dla tych, którzy jeszcze tej planety małp nie odwiedzali.

Affenberg Salem jest jednym z najpopularniejszych miejsc wycieczkowych nad Jeziorem Bodeńskim i jednocześnie największym w Niemczech wybiegiem małp. Główną atrakcją 20-hektarowego lasu jest prawie 200 makaków berberyjskich (Macaca sylvana), które tu swobodnie wędrują i mogą być karmione przez gości specjalnie przygotowanym popcornem. Istnieje również wolno latająca kolonia bocianów białych, które co roku rozmnażają się na dachach Mendlishauser Hof, stado danieli i duży staw, który jest uważany za schronienie dla wielu różnych gatunków ptaków.

Affenberg Salem charakteryzuje się tym, że żadne kratki ani rowy nie chronią odwiedzających przed zwierzętami. Zwiedzający poruszają się po ustalonych ścieżkach przez naturalny las.

Od połowy marca do początku listopada Affenberg jest otwarty codziennie i przy każdej pogodzie, a zimą jest zamknięty ze względu na okres godowy.

Założycielem i właścicielem parku jest alzacki baron Gilbert de Turckheim. Otworzył pierwszą wybieg, La Montagne des Singes, w 1969 roku w Kintzheim w Alzacji, drugą w 1974 roku w Rocamadour w południowej Francji. W 1976 roku dzierżawa zamku Salem została uzupełniona o „Affenberg Salem”. Dyrektorem Parku jest od 2006 roku zoolog i prymatolog-absolwent Roland Hilgartner. Koncepcja przewiduje ograniczenie do jednego gatunku zwierząt na dużych obszarach. Dlatego zachowanie makaka berberyjskiego w Salem nie różni się od dzikich zwierząt, poza tym, że małpy lubią przyjmować od gości popcorn, który jest specjalnie przygotowany. W 2005 roku w Trentham w Staffordshire (Anglia) powstał kolejny wybieg dla małp.

Jak już wspomniałam, w czasach pandemii, wprowadzone są ograniczenia. Małpek nie wolno karmić, należy stosować się do poleceń „koronowych“ pracowników i należy nosić maski, ponieważ zwierzęta także mogą się zarazić.

W Niemczech należy nosić maski w pomieszczeniach zamkniętych, także idąc do samoobsługowej restauracji, również należy założyć maskę. Nie dotyczy to dzieci i placu zabaw znajdującego się obok.

Dni i godziny otwarcia:

25.05.-25.10.2020 czynne od 9:00 do 18:00

Otwarte od 26 października do 1 listopada 2020 w godzinach od 9:00 do 17:00.

Ostatnie wejście na pół godziny przed zamknięciem!
Godziny otwarcia obowiązują również w tawernie Affenberg z ogródkiem piwnym!

Ceny:

Tylko płatność kartą!
Dorośli 9,00 €
Dzieci 6-15 lat 6,00 €
Dzieci do 6 lat 0,00 €
Uczniowie, studenci (z legitymacją) 8,00 €
Posiadacze karty BodenseeCard PLUS Summer 0,00 €

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie https://www.affenberg-salem.de

Udanego pobytu!

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.