3 niedziela adwentu i weekend poprzedzający

Nie wiem kochani czy jest sens się rozpisywać na drobne, bo przed nami 16 i 17 grudnia- skoki narciarskie w Engelberg.

Engelberg – Anielska góra– gmina i miejscowość położona w centralnej Szwajcarii (kanton Obwalden). Miejscowość znajduje się w Alpach, na wysokości ok. 1000 m n.p.m., u podnóża Titlis (3238 m n.p.m.), poniżej lodowca Titlisgletscher, pokrywającego północne zbocze tej góry. Jest to popularny ośrodek sportów zimowych i turystyki alpejskiej. Znajduje się tu skocznia narciarska Gross-Titlis-Schanze, na której co roku odbywają się konkursy Pucharu Świata. W Engelbergu urodziła się narciarka alpejska Dominique Gisin. Tyle od ciotki Wiki.

20161218_SkispringenEngelberg_JoannaRutkoSeitler_115.jpg

Wielu z Was pyta na forach za ile, jak i gdzie. Więc posłusznie informuję. Kupując bilety w przedbiegach, to jest do piątku w nocy przez internet, zapłacicie 31 do 35 Frania od osoby dorosłej, a 25. dla dziecka od 12 do 15 lat. Kupując ten sam bilet na sobotę lub niedzielę w kasie skoczni, zapłacicie o 5 CHF więcej. Inaczej się rzecz ma na bilety 2 dniowe. 55 dla dorosłych i 35 dla młodzieży w internecie TU i w kasie. Jeżeli na dojazd zapraszacie SBB, możecie liczyć na bilet kombi, który jest stosunkowo tańszy. 10% zniżki dostaniecie na bilet miejski i 20% na wstęp. Promocja TU. Jeżeli w te dni chcecie sami pośmigać na nartach, w sobotę wykupicie bilet kombi na Titlisie, który zapewni Wam 20% zniżki na wyciąg jak i 20% na wejściówki na skocznię. Jeśli jesteście członkiem Swissski, Wasza karta zagwarantuje Wam wejście również 20% tańsze.

Parking i dojazd. Obok skoczni znajduje się parking dla samochodów prywatnych, autobusów wycieczkowych i busów. Oferta SBB i RailAway aktualna.

pl

Początek i program. W piątek od 16:00- kwalifikacje. W sobotę o 13:30- otwarcie wejścia, o 15:00- seria próbna. Dla niewtajemniczonych… o 14:00 zaczyna się zjazd z flagami państw, które „będą występować“ na skoczni. W niedzielę o 11:30 otwarcie skoczni, 12:30 – kwalifikacje, o 14:00 sobie skoczą…

A teraz przejdźmy do tych co tygodniowych banałów, jakimi są imprezy. Pamiętajcie, że cały regionalny kalendarz możecie znaleźć na http://www.usgang.ch, przynajmniej do tej pory, gdy ktoś mi zapłaci za jego organizację i promocję w innej firmie.

Piątek, 15.12.2017

Amriswil. Stage 8580:

a

Lenzerheide, Voa principala 37. O 17:00 rusza „Zauberwald“ czyli magiczny las. Jarmark bożonarodzeniowy, połączony z koncertami i laserowym show. Można oglądać do 30.12.2017, a wszelkie info TU.

Lucerna. Jeder Rappen zählt!
To szwajcarska akcja radia SRF3, SRF i Glückskette.
W tym roku organizowana jest po raz 9!
To coś takiego jak nasza Wielka Orkiestra, z tym, że trwa dłużej i co roku zbierane są pieniądze na coś innego. W tym roku Szwajcaria zbiera na szkolną edukację dzieci z 3go świata..
Dworzec główny w Lucernie.
Obok niego stoi szklany kontener, w którym 24 h na dobę redaktorzy radia nadają audycje, są do zobaczenia i do „pomacania“. Codziennie w tzw. Glassbox można zobaczyć gwiazdy, przesłać pozdrowienia, zamówić ulubioną muzykę dla siebie lub dla kogoś, nagrać krótki filmik, lub po prostu pomachać do kamery.
Europaplatz Luzern. Godz. 20:00- Stress.
W ramach JRZ organizowane są koncerty i zbieranie do puszek. Dosłownie „każdy grosz się liczy“!
W Glassboksie można sobie zrobić zdjęcie z idolem, nie zapominając o wrzuceniu paru groszy do puszki.
Jeder Rappen Zählt rusza już dziś o 16.00.
Byłam, widziałam, polecam i zapraszam. Online na https://www.srf.ch/radio-srf-3/highlights/jeder-rappen-zaehlt

Pratteln. Konzertfabrik Z7:

pl

St. Gallen. W Palace, Zwinglistrasse 3,o 21:30 wystąpi szwajcarska Grupa ZuriWest.

Zurych/Dübendorf. W klubie P1 – DJ contest. Jeżeli jesteś Dj-jem i chcesz się pokazać, wpadnij!:

z1

Sobota, 16.12.2017

Arbon. Hotel Wunderbar. Way Back Home- 20:00. Wstęp wolny, kolekta.

Arosa. Na Humorfestival zagra Dabu Fantastic. Tschuggenhütte, od 14:00 do 16:00. Bilety.

Basel. W Nordstern, na Westquaistrasse 19, impreza już od 14:00:

ba

Frauenfeld:

fr.jpg

Interlaken. Otwarcie sezonu o 10:00. Zapraszane są wszystkie dzieci wraz z rodzicami na jazdę na łyżwach. Ice Magic, Höhematte / Höhe-Promenade.

Winterthur. Bolero Club od 21:00:

w

Zug. Na Bundesplatz zapalamy świeczki…

zu

A wieczorem od 22:00 do niedzieli do 10:00 bawimy się w Galvanik na Goa Adventure.

Niedziela 17.12.2017

Zurych. Polska Grupa Tańca Lasowiacy zaprasza na teatr w Kościele St. Felix i Regula, na Hirzelstrasse. Godz. 17:00.zh.jpg

W Restauracji Kaufleuten– występ Gentelmena o 19:00. Info.

Życzę udanego weekendu 🙂 i pamiętajcie:

syl.jpg

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.