Festiwale w Szwajcarii 

Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę,

Pożegnania parę słów, Pitagoras- bądźże zdrów…

Kto nie pamięta tej starej piosenki? Nie ważne. Pomysł jest ponadczasowy. Plecak, namiot i w drogę…Już niedługo bowiem w Szwajcarii zacznie się okres festiwali tych dużych i trochę mniejszych… O festiwalach w Europie pisałam Wam już tutaj, a teraz przyszła kolej na te w kraju czekoladą i serem płynącym.

Jako pierwszy na liście stoi mały, czarodziejski Grillentanz. 27.05.2017 w Arbon. Bilety do nabycia w InfoCenter Arbon, online albo w kasie przed imprezą za 40 Chf. Można wziąć własnego grila i siedząc nad jeziorem delektować się muzyką, bryzą i nie tylko… Line Up here.

Greenfield. Byłam, przeżyłam, relację złożyłam…popatrz! W tym roku pewnie też się wybiorę. Odbywa się on w Interlaken w dniach 08-10.06.2017, A zagrają m.in. Green Day, Apocalyptica, Epica itp. Spójrz na plakat, a informacje znajdziesz na stronie http://www.greenfieldfestival.ch.gr

Festi’Neuch. Czyli Open Air Neuchatel. 15-18.06.2017. Nie byłam i jak narazie się nie zanosi. http://www.festineuch.ch

ne

Stars of Sounds, Aarberg. 16-17.06.2017. W tym pięknym miasteczku, wystąpią takie sławy: http://www.starsofsounds.ch

aa

Country and Trucker Festival Interlaken. 23-25.06.2017. www.trucker-festival.ch. Jak było w zeszłym roku? Zajrzyj tu.

tr

Rock the Ring, 23-25.06.2017, Hinwil. http://www.rockthering.ch

ro

Openair St. Gallen. 29.06-02.07.2017. Nie było mnie tam jeszcze, ale w tym roku będę. http://www.openairsg.ch.

sg

Montreux Jazz Festival. 30.06-15.07. Mam ochotę się wybrać. Nie na całe 2 tygodnie, ale chociaż na dzień czy dwa. Tutaj macie cały program i niezbędne informacje.

Holi Festival of Colours. Zurich. 1.07.2017.

 

Openair Frauenfeld. 6-8.07.2017. Jest to największy hip-hopowy festiwal w Szwajcarii. http://www.openair-frauenfeld.ch.

fr

Stars of Sounds, Murten, 7-8.07.2017. http://www.starofsounds.ch

mu

Gurten Festival, 12-15.07.2017. Bern. http://www.gurtenfestival.ch

gu

Sion  sous les étoiles. 12-16.07.2017. http://www.sionsouslesetoiles.ch

si

Moon and Stars. 14-22.07.2017. Locarno. http://www.moonandstars.ch

lo

Paleo Festival. 18-23.07.2017. Nyon. http://www.paleo.ch

pal

Openair Lumnezia, 20-22.07.2017. Graubünden. http://www.openair-lumnezia.ch

lu

Blue Balls Festival. 21-29.07.2017. Luzern. http://www.blueballs.ch. Tam też zawitam 🙂

blu

Openair Etziken. 28-29.07.2017. Niestety już wyprzedany. Ale dla chętnych info tu.

Estivale. 28.07-1.08.2017. Estavayer-le-Lac.  www.estivale.ch

Musikfestwochen Winterthur. 09-20.08.2017. http://www.musikfestwochen.ch

wi

Heitere. 11-13.08.2017. Zofingen. http://www.heitere.ch

hei

Tu wypadałoby wspomnieć również o Streetparade, która odbędzie się 12.08.2017 w Zurichu i Phoenix Festival w ten sam dzień. Phoenix to nic innego jak goa party w polu. Info tu

Royal Arena. 18-19.08.2017. Biel. http://www.royalarena.ch

roy

Openair Gampel. 17-20.08.2017.Valais. Byłam. Relacja tutaj. I w tym roku pewnie też mnie tam zawieje…

gamp

Zurich Openair. 23-26.08.2017. http://www.zurichopenair.ch Byłam. Zadupie, ale muza świetna.

zh

Summerdays Festival Arbon, 25-26.08.2017. http://www.summerdays.ch Byłam, zwiedziłam, relacjonowałam i za parę miesięcy też będę.

sd

 

Więcej festivali znajdziecie na https://www.openairguide.net/festivals/_filter

Do wyboru są jeszcze tak zwane Seenachtfesty, ale o tym już w następnym odcinku.

Advertisements

Ein Kommentar zu „Festiwale w Szwajcarii 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s