112 lat!

Zaczęło się dokładnie 53 lata temu.

Ciocia Ruth, będąc z mężem na wakacjach we Włoszech, otrzymała dziwnie brzmiący telegram:

„Melone, Melone, mit Still, keine ohne…” ( Melon, melon, z ogonkiem, żaden bez…)

Była to tajemna wiadomość sióstr Mueller, potwierdzająca narodziny dwóch chłopców, którzy przyszli na świat 16 listopada.

Jako, że ciocia Ruth również miała urodziny tego dnia, została poproszona na matke chrzestną obojga bliźniaków.

I nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że 47 lat później, ciocia dostała podobną wiadomość od swojej siostry Sylwii, mamy owych bliźniaków, informującą o przyjściu na świat następnego pokolenia:

„Melone, ohne!” ( Melon, bez…)

-Jej narazie jedynej wnuczki, a mojej córki Zosi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gdy popatrzyłam w te niebieskie ślepka, łzy się w oczach zakręciły, nie tylko mi, ale i obecnemu przy porodzie tatusiowi…Ba! Tatuś wył jak bóbr!

Kiedy po raz pierwszy położna położyła mi to dziecię na piersi, taką malutką, kruchą i bezbronną, wiedziałam już, że nie wypuszczę jej z ramion do końca życia. Będę walczyć o nią całą sobą.

Nie straszne mi były myszy i pająki, komary i inne żyjątka, których moja córcia się boi.

Nie straszne ciemności, horrory i cienie na ścianie.

Jestem silna dla mojego dziecka.

Niestety, przychodzi czas, w którym tę linkę matczynej miłości, trzeba popuścic i przygotować dziecko do samodzielności.

Zosia ma już 6 lat i staje się małą damą.  Chodzi do przedszkola i niedługo pójdzie do szkoły. Ma już swoje koleżanki, miłości, problemy i radości… A mama?

Mama zawsze będzie na miejscu, z otwartym sercem wyczekująca na powrót dziecka.

Cioci Ruth nie ma już dzisiaj z nami. Jakież to będzie dziwne święto…po raz pierwszy nie zbierzemy całej rodziny, by zadzwonić do Basel i głośnym chórem odśpiewać Happy Birthday to You…

Ale tym, co mają dziś również urodziny, składam najlepsze życzenia.

Patrickowi i Chrisowi życzę, by trwali w swoich dążeniach, by brali od losu, to, co im daje i nie bali się wyciągnąć ręki po jeszcze więcej.

Tobie zaś, cśreczko zyczę, byś zawsze była radosna i uśmiechnięta, a twoim największym problemem było to, w co się ubrać… Byś dbała o przyjaźnie te duże i te małe, i umiała się cieszyć z drobiazgów…

ur3

100 lat!

 

Zainspirowałam cię? Zostaw po sobie ślad! Dziękuję :-)

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.