10 appek, które będą przydatne wędrowcom w Szwajcarii

Jesteś zapalonym piechurem? Lubisz chodzić po górach i dolinach? Tagblatt przygotował 10 appek, które przydadzą się każdemu wędrowcowi w Szwajcarii.

Swisstopo

Rozkładanie dużych map turystycznych ma w sobie coś nostalgicznego, ale dzięki Swisstopo cały materiał masz przy sobie na smartfonie, we wszystkich skalach od 1:10 000 do 1: 1 miliona. Ponadto oznakowane są wszystkie oficjalne szlaki turystyczne, górskie i alpejskie. Koszt: bezpłatnie.

Schweiz Mobil

32 000 km oznakowanych tras ruchu o niskiej prędkości, 60 000 km szlaków turystycznych, 600 tras zimowych, 25 000 przystanków komunikacji miejskiej powiązanych z rozkładem jazdy SBB. Ta aplikacja jest odpowiednia na każdą wędrówkę. Dzięki funkcji plus (35 .- / rok) możesz tworzyć wycieczki i udostępniać je offline. Koszty: bezpłatne, dodatkowe funkcje są płatne.

SRF Meteo

Dzięki dobrej i niezawodnej aplikacji pogodowej jesteś bezpieczny podczas dłuższych górskich wycieczek i możesz uniknąć zaskoczenia przez deszcz lub burzę, patrząc na radar deszczowy. Możesz także zapisać swoją lokalizację jako ulubioną. Ostrzeżenia pogodowe są wysyłane na Twój telefon komórkowy za pośrednictwem powiadomień push. Koszt: bezpłatnie.

Wetter Alarm

Ta aplikacja specjalizuje się w ostrzeganiu przed lokalnymi burzami. „Zdarzenia specjalne“, takie jak powodzie lub śliski lód, a także poziomy zagrożenia można indywidualnie ustawić i subskrybować. Możesz sprawdzić aktualną pogodę w wielu lokalizacjach za pomocą funkcji „Livecams”. Koszt: bezpłatnie.

Blitzortung Live

Jeśli poruszasz się na świeżym powietrzu, burze z piorunami i błyskawice są prawdziwym niebezpieczeństwem. Ta aplikacja pozwala wędrowcom śledzić niemal w czasie rzeczywistym, gdzie jest wyładowanie atmosferyczne. Jeśli w pobliżu istnieje niebezpieczeństwo, Blitzortung Live wysyła ostrzeżenie do użytkownika za pomocą wiadomości push. Koszt: bezpłatnie.

Peak Finder

Cieszenie się wspaniałą górską panoramą jest piękne. Ale chciałoby się wiedzieć, jak te szczyty górskie na horyzoncie są nazywane. Aby się tego dowiedzieć, otwórz aplikację i po prostu przytrzymaj smartfon w kierunku żądanej góry, a wyszukiwarka szczytów wyświetli nazwę i inne dane, takie jak wysokość. Koszt: 5 franków.

Alpenblumen Finder

Jeśli chcesz poznać nie tylko szczyty górskie, ale także florę, Tagblatt poleca aplikację Alpine Flower Finder. Pozwala ona na identyfikację kwiatów wzdłuż szlaków turystycznych. Narzędzie ma 310 roślin w katalogu i wyjaśnia każdą roślinę w prosty i zrozumiały sposób. Aplikacja zawiera również grę edukacyjną, a także działa w trybie offline. Koszt: 8 franków.

Nabu Vogelwelt

Po aplikacjach na szczyty górskie i kwiaty alpejskie, nadal brakuje jednej… tej dla ptaków. Jest do tego odpowiednia appka. Nabu Vogelwelt wykorzystuje świergot ptaków, aby rozpoznać, który aktualnie krąży po niebie. 308 gatunków ptaków jest opisanych pięknymi zdjęciami. Koszty: bezpłatnie, dodatkowe funkcje dostępne są za opłatą.

Pilze 123

Ta aplikacja nie jest tania, ale z pewnością godna polecenia dla miłośników grzybów i hobbystów. Obszerny i ładnie ilustrowany leksykon grzybów pomaga szybko i łatwo je zidentyfikować. Aplikacja obiecuje nawet, że będzie w stanie automatycznie rozpoznawać grzyby za pomocą sztucznej inteligencji. Koszt: 29 franków. Dla osób chcących rozpoznać grzyby, ale zaoszczędzić na appce, polecam Pilz snap. Działa na zasadzie rozpoznawania po zdjęciach. Cena 5 CHF.

Uepaa! Alpine Safety

Jest to aplikacja, której, miejmy nadzieję, nigdy nie będziesz potrzebować i nadal będziesz mieć ją w swoim telefonie komórkowym. Uepaa! to certyfikowana usługa ochroniarska. Dzięki temu możesz dotrzeć do pogotowia ratunkowego na całym świecie. Aplikacja działa nawet w martwej strefie. Osobiste kontakty alarmowe są powiadamiane przez SMS, gdy jesteś w niebezpieczeństwie. Koszty: bezpłatnie, z dodatkowymi funkcjami, które są płatne.

Tak wam uzbrojonym po zęby życzę pięknych szlaków i odkryć!

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.